Zavrieť

Porady

Objednala som si karikatúru, ale s náčrtom nie som spokojná. Musím zaplatiť polovicu ceny ako to odo mňa žiada pán?

Na stránke nemá žiadne podmienky v prípade nespokojnosti zákazníka s náčrtom.
17 komentárov     zbaliť
jslancik samozrejme, že nemá. to by bol každý "nespokojný"... ako si môžeš dať zhotoviť umelecké dielo a potom ho reklamovať?
Vlčeková Ale tu sa jedná len o náčrt diela nie kompletné dielo.
jslancik aha. takže náčrt je vlastne preto, aby zákazník zistil, či také dielo chce nakresliť, alebo nie. a vopred boli jasné, podmienky, že sa platí 50% za náčrt a zvyšných 50% za samotnú karikatúru. alebo ako to je formulované?
Vlčeková Presne tak. Najprv musíte schváliť náčrt. Na stránke nemá žiadne podmienky čo je podľa môjho názoru aj porušenie spotrebiteľských práv nakoľko podľa zákona má výrobca povinnosť informovať spotrebiteľa či už o reklamácii alebo odstúpení od zmluvy.
Ing. Ľubomír Janoška Ako to žiada? Odvoláva sa na zmluvu? Alebo na zverejnené obchodné podmienky?
Vlčeková Zmluva sa neuzatvorila žiadna a na stránke nemá žiadne podmienky. Žiada ma cez emailovú komunikáciu, cez ktorú sme komunikovali od začiatku. Na stránke som len vyplnila objednávku a čakala som na náčrt ktorý som musela schváliť. Ten som neschválila a on si žiada polovicu z ceny za kompletné dielo.
Ing. Ľubomír Janoška V tomto prípade nie je dôvod platiť, nemá právny nárok.
Vlčeková Ďakujem za odpoveď aj ja si to myslím, no nebola som si istá nakoľko už aj emailová komunikácia má svoju určitú záväznosť, ale stále sa tam jednalo len o náčrt.
jslancik len pre istotu - oznámil Vám vopred to o tej polovici?
Vlčeková Nie, žiadne oznámenie, upozornenie, žiadne podmienky, prosto nič z kade by som to vedela alebo len mohla vedieť.
ivka70 Ta objednavka nie je povazovana za zmluvu a nebol tam aj suhlas so zmluvnymi podmienkami, s ktorymi bolo treba suhlasit?
afrikánka Ak dovolíš, okrem tej nevážnej odpovede, ti dám radu, že podľa okolností, ktoré uvádzaš, tak neplať.
Ja by som nezaplatila.
vicktor Co je to za stranku?
Kukli by sme ci tam je / nie je cosi nenapadne ze "precital som si a suhlasim s podmienkami".
buchač Objednala som si karikatúru, ale s náčrtom nie som spokojná.
================

...a to je taký problém vyžiadať si nový náčrt ???
afrikánka Je to problém, lebo.....
môže byť nejaká žena spokojná so svojou KARIKATÚROU ???
ivka70 Nikde nepise, ze ide o jej karikaturu .... kludne to moze byt karikatura priatela ....
afrikánka Bingooo....,
na to myslím od samého začiatku,
ale zatiaľ sa nevyjadrila, neprotestovala.
Ináč by som rada vedela, koho mala byť tá karikatúra? Ale to nie je predmetom otázky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

    afrikánka

    Hi,hi,hi
    a môže byť nejaká žena spokojná so svojou karikatúrou ???

    Hlasovalo 11 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    Soňa K, Amstrad, Terezia13, allgreen, sosak, Ing. Ľubomír Janoška, Gabi03, Ferdosondo
    Neužitočné (1)
    Nevhodné (2)
    5
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    afrikánka A jeje, mínuskár, nemáme zmysel pre humor ?
    Smutný to život.....taký pesimista odutý.
    Soňa K Malo by byť aj pri mínuskách jasné, kto ju dal. To by začali preteky v klikaní.
    afrikánka ....ale niektorým by to ohrozilo zdravotný stav, veď by ich mohol poprípade aj š..k trafiť, ak by im bola táto vymoženosť anonymity odobratá.
    ivka70 ma to svoje plusy aj minusy, my, co sme tu dlhsie, si pamatame aj casy, ked boli viditelne aj minusove hodnotenia a aj problemy, ktore z toho vznikali ... a tusime aj dovody, preco to Richard zanonymnil ....
    karakul Richard to nielen zanonymnil ale sa už aj sám zanonymnil
    afrikánka Všetci tu spomínate "Richarda"....to je ten sympaťák, čo má v profile admin a uverejnené foto?
    Soňa K Niekto ako pani Colombová....
    Oliwa S tým rozdielom, že fotku pani Colombovej nikto nikdy nevidel...
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    afri: môže byť nejaká žena spokojná so svojou KARIKATÚROU ?

    Nielen s karikaturou. Znama kedysi povedala, ze jej mama nemoze nikam cestovat, pretoze nema pas, pretoze nikdy nie je spokojna s fotkami z atelieru, tak ich vzdy roztrha.
    To bola chyba. Ina znama povedala, ze tie fotky treba odlozit a po 10 rokoch sa budu zdat vynikajuce.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    afrikánka Aleee....a ja som si myslela, že to iba moja mamička je taká.
    Tá kvôli nevydareným niekoľkým fotografiám na pas, odriekla pozvanie od synov, ktorých nevidela niekoľko rokov. Šak čože, veď ich počula v telefóne....nakoniec prišli oni za ňou.


    To ja mám na to iný názor.....ja som pekná, len foťáky sú nekvalitné
    Oliwa To keby si išla mamička dať urobiť pas/OP dnes... všetci na tých ČB vyzeráme ako zo IV. nápravno-výchovnej v Leopoldove...
    lujza.j ešte kategória "rigová z pentagonu"...moj chlap čistý vrah....
    afrikánka Ja zase, ako z lavičky, kde posedávajú bezdomovci...taká fotka je na pase. Preto mám už 4 mesiace neplatný občaňák !!!
      zbaliť

    Objednala som si karikatúru, ale s náčrtom nie som spokojná. Musím zaplatiť polovicu ceny ako to odo mňa žiada pán?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.