Zavrieť

Porady

Ako prestať fajčiť?

Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Rada by som skončila s týmto zlozvykom, ale je to asi nad moje sily.
fajčim asi 20 rokov , už by bolo naozaj načase s tým končiť. Kúpila som si naplaste Nicorette, poctivo lepím už tretí deň. prvý deň 4 cigarety, 2 den 2 cigarety, dnes jedna s veľkými výčitkami svedomia, že som slaboch.
Ak mate skúsenosti poradte, čo mám robiť keď mám pocit, že si musím zapáliť? Strašne mi chýba cigareta ráno pri káve, po dobrom obede.
Je to fakt veľmi tažké. Ako ste to prekonali?
Za každú radu ďakujem.
Cila
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Poradim ti- nekup si cigatery, ani ked budes mat chut. Ja som nekupila uz 7 rokov. Drzim prsty. never tym nahradam a blbostiam. Dolezita je vola neist kupit. To je vsetko.
2 1
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

AK si pevne rozhodnutý, lebo toto je najdôležitejšie, tak to je super. Rieš to radikálne, prestaň naraz.
1 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Mária27
Už tu také témy boli, pohľadaj. Existujú centra s takým diagnostickým prístrojom, dostaneš nejaké impulzy a pol listra vody do ruky. Absťáky sú potom veľmi slabé a dajú sa zahnať vypitím pol litra vody.

Táto odpoveď sem bola hodená z inej témy. Čo sa to tu robí?
To bola moja robota... Presúval som príspevky o fajčení do tejto témy a súčasne som moderoval aj tú o tých kreditoch a podarilo sa mi presúnúť príspevky o fajčení do školskej. Potom som ich presunul správne, ale tento jeden príspevok mi tam zostal. Už by to malo byť OK, akurát, že z príspevku zmizli komentáre, neviem prečo. Že by v diskusiách nebolo možné pridávať komentáre?
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá dôvody...to príslovie isto poznáš?
Chvíľu sa zamysli a odpovedz si sama, chceš to naozaj? Ak áno, potom to dokážeš, držím ti palce!
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Už si to dokázala, zajtra sa hlás už o 20.00!
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Och vy ste obaja skeptickí "starci na chmelu"
Janka má v mene ročník 1984, uvidíte, aká bude šťastná zajtra večerbez cigaretky. Ju tak akurát dnes zaujíma, čo bude o 20 rokov.
Idem si pustiť Mullera.


1 0
janka 1984 janka 1984

janka 1984 je offline (nepripojený) janka 1984

Ahoj Kukucka vcera som to nestihala ale zvladla som to lavou zadnou a dnes znovu bez som kazdy den den stastnejsia a stastnejsia a mas pravdu ja neviem co bude o tyzden a nie to este o 20 rokov, Ale zatial sa drzim a to je pre pre teraz zaklad zit pre teraz :-)
1 0
janka 1984 janka 1984

janka 1984 je offline (nepripojený) janka 1984

piste si co chcete ja som vdacna a stastna za kazdy jeden den co zvladam bez cigarety
1 0
janka 1984 janka 1984

janka 1984 je offline (nepripojený) janka 1984

tak dnes dalsi den a je to super a este suprovejsie je to ze moj manzel povedal ze prestane fajcit normalne cigarety a bude uz iba elektonicku a normalne vydrzal cely den den tak som strasne stastna a hrda :-)
1 0
janka 1984 janka 1984

janka 1984 je offline (nepripojený) janka 1984

Rozalka
Janka, len sa drž, neprajníkov si nevšímaj. Ja som prestala pred 13 rokmi, po 25 rokoch fajčenia. Fandím ti.
to je super ze tolko rokov nefajcit, musis byt velmi silny clovek
1 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

lubko6394
Ondrasova Zuzana
Som nova členka porady. A velmi ma zaujimaju niektore typy ako skoncovat s tym svinstvom. Vela krat som sa pokusala no nejde to. nefajcim vela tak 7az8 denne.
Povedz si, že si nezapáliš a je to. Ja som fajčil denne 40+ a prechodom na elektriku v novembri 2012 mi podľa excelu ostalo v peňaženke neminutých 678,50 Eura. A potom mi ešte niekedy musí vzniknúť odhodlanie odhodiť aj tú elektriku, nechcem to však uponáhlať, lebo 40 rokov praxe len tak ľahko sa zahodiť nedá.
Ttiež som začala s e-cigaretou,pred dvoma mesiacmi, pomáha to odvykať si od normálnej cigarety, najmä u silných fajčiarov. Dostala som pomoc od poraďáka, čo kúpiť, aby ma to nevrátilo späť. Dúfam, že to časom odložím úplne.
1 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

pmajap
Ttiež som začala s e-cigaretou,pred dvoma mesiacmi, pomáha to odvykať si od normálnej cigarety, najmä u silných fajčiarov. Dostala som pomoc od poraďáka, čo kúpiť, aby ma to nevrátilo späť. Dúfam, že to časom odložím úplne.
Nevrati ta naspat iba silnejsia vola. V obchode si nepytat krabicku a od inych, ktori ponukaju cigu, nezobrat. Mysliet na to, ze preco...
1 0
Geri@ Geri@

Geri@ je offline (nepripojený) Geri@

Správne Ľubomír ja som bol fajčiar,ktorému jedna horela v popolníku a druhú som si pripaľoval.Po 18 rokoch fajčenia dvoch balíčkov denne,som skončil v dobe,keď pre mňa bolo problémom vybehnúť na tretie poschodie.Kartón s cigaretami,v ktorom chýbala jedna cigareta tá posledná skončil v koši.Namiesto toho som si kúpil žuvačky alebo cukríky.
Už 16 rokov nefajčím a musím sa priznať,že mi vadí smrad popolníka dym z cigariet.To je moja skúsenosť.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

janka 1984
Dobry vecer raz uz som tu podporu nasla a na neaky cas sa mi podarilo prestat fajcit ale vratila som sa k tomu zlozvyku naspet a preto vas chcem znovu poprosit o podporu od tejto chvile sa o to znovu chcem pokusit a chcela by som vas poprosit o dobre rady a aj o vase skusenosti ako sa vam to podarilo a ako ste prekonavali abstinencne prekazky a podobne dakujem budem sem dene prispievat ako sa mi dari a dufam ze tu najdem niekoho kto ma bude zo srdca podporovat vopred dakujem
Ak je v tvojom nicku ročník narodenia, odpoveď bude možno čiastočne ľahšia. Máš deti, nemáš deti? Boli by veľkou motiváciou s fajčením skončiť ak ich máš, ak ich ešte nemáš, motivácia by mala byť o to väčšia. Dnes budúce mamičky sa pripravujú na tehotenstvo rok pred ním tak, že si detoxikujú svoj organizmus, aby vynosili zdravé dieťatko. Je to v záujme dieťaťa i matky v budúcnosti.
Neviem, či si prebehla celú tému, je tam dosť rád a osobných skúseností, stojí to zato.
O príspevok vyššie som umiestnila tento http://psychologie.cz/jak-jsem-prestal-kourit/, je to vcelku zaujímavé odborné fórum zoskupenia českých psycholólov. Sú to ľudia z mäsa a kostí ako každý bežný smrteľník. Vždy si lepšie zalistovať u nich, ako na Topkách
Ten príbeh má čosi do seba. A je identický s ukončením fajčenia môjho otca, ktorý vyfačil 40 cigariet denne a prestal fajčiť zo dňa deň, keď som sa narodila ako tretie dieťa. Až do smrti nefajčil. Mne z toho vyplýva jediné, treba mať fantastickú motiváciu, silnú. To pomáha asi najviac. Horšou motiváciou na ukončenie môže byť už iba zákaz od ošetrujúceho lekára. Toho sa asi nechceš dožiť.
Uvedom si, že je to tvoj organizmus, ty to dobrovoľne vdychuješ, ostatní sme sa nadýchali v mestách výfukov a z tovární bez filtrov toho až-až, a nemohli sme si pomôcť.
Prečítaj si niečo o obštrukčnej pľúcnej chorobe pľúc, zamyslieť sa, čo ťa môže očakávať, dosť ľudí ju získa z práce,kde z frajeriny alebo nevedomosti nepoužíva respirátor. Ten respirátor by mal mať na sebe každý fajčiar niekde implantovaný natrvalo v hrdle pri ťahaní dymu do seba. No nie je to vyslovený nezmysel?
Táto smrť je pomalá, ťažká, človek sa dusí za živa a niet mu pomoci.
https://www.google.sk/webhp?sourceid...Acna%20choroba
Ak nievieš čo s rukami, začni niečo tvoriť,
Fajčenie je iba nezmyselná, nič neprinášajúca barlička.
A silná vôľa, všetko zdolá. Ak to inak nepôjde, zapracuj na silnej vôli. Ak nebudeš vedieť ako na to, poradím ti neskôr.
Ak budeš ty chcieť, zvládneš to zo dňa na deň, ako mnohí pred tebou. Napr. moje deti by o fajčiaceho partnera nemali záujem. Nikdy.
1 0
Róbert Suja Róbert Suja

Róbert Suja je offline (nepripojený) Róbert Suja

Kedže som sa veľa dozvedel z fór, chcem vám to vrátiť. Mám 26 a po 10 rokoch som prestal fajčiť. Najprv uvediem aké abstinenčné príznaky sa u mňa vyskytovali. Dnes sú to ešte len dva týždne čo nefajčím. Prvé dni podráždenosť, v noci nekľud, nedalo sa mi spať, nadmerné potenie, dostal som chrípku (asi oslabenie imunity). Teraz po dvoch týždňoch už je to relatívne ok, no sem-tam ma pobolievajú pľúca (asi je to normálne).

Teraz ku tomu, ako prestať. Ide o silu motivácie. Ja som mal motiváciu veľmi silnú. Pred dvoma týždňami ma neuveriteľne pichlo na srdci a prišla na mňa mdloba a ďalšich hrozné príznaky. Zľakol som sa, že mám infarkt, bol to mega šok. Odvtedy nemám absolútne chuť na cigaretu, nechem ich už nikdy vidieť. Veľmi vám pomôže, ak budete študovať články, čo všetko negatívne spôsobuje fajčenie, pozerajte obrázky (veľmi pomáhajú), sledujte videá, ... Toto vám vytvorií silnú motiváciu prestať. Proste hľadajte rôzne motívy až z toho vznikne jeden obrovský motív. Potom už len trochu sebadiscplíny a máte vysokú šancu prestať.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Žeby?

1 0
miselito miselito

miselito je offline (nepripojený) miselito

Ja som navstivil take sedenie s elektrodami a dnes je to 7 mesiacov co som sa cigarety nedotkol. Trvalo to cca hodinu, pustili do mna nejake "vlny" a hotovo.
Ale prve tri dni po tej kure by som vyfajcil zrolovanu rohozku
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Žabinka
mala by som sa zase odmeniť..
nejaka kabelecka podla mna bude prihodnou odmenou
1 0
nunenko nunenko

nunenko je offline (nepripojený) nunenko

prďous, táraj, gágaj
lujza.j
nunenko
lujza.j
Hen na byvalych fajčarov.....dobre...sikulkovia ste.... hlavne nezacnite....iba tak akoze....ze iba trosku na dovce....a flak..zavislost naspatek.....moj chlap tak po 6r...jedno leto
lujza.j
Hen na byvalych fajčarov.....dobre...sikulkovia ste.... hlavne nezacnite....iba tak akoze....ze iba trosku na dovce....a flak..zavislost naspatek.....moj chlap tak po 6r...jedno leto
...mne sa to stalo asi tak po pol roku, keď som prvý krát akože ostal abstinovať od nikotínu.
Bolo to po prvom úspešnom abstinovaní, kde som mal na počiatku stavy "trhania žíl", a napriek tomu, som neuvážene začal, dal som si akože jednu.a potom ešte jednu a opäť som fajčil naplno dlhé roky.
Verím, že fajčenie nám dokonale zhnusené do konca života, a ak sa niekde fajčí, nejdem tam. Nie preto, že by som sa bál, že dostanem chuť fajčiť, ale mi fajčenie totálne smrdí, tak ako aj fajčiari, presne tak som roky smradil a smrdel aj ja.
on bol a je dlhoročný fajčiar to,že je od dectva astmatik....to už ani nechcem spomínať....vtedy som bola na neho strašne pyšná....povedal si,že od septembra nefajčí...že si ešte vychutná dov.v HR...že pofajč na terase...a tak bolo z večera do rána prestal....ale mal to vtedy asi tak dajako upratané v hlave a zvládol to bez problémov.....
potom zase dov.v HR...iba tak nevinne...že si kúpi iba tak pre chuť také tie cigarilosky...hnedé tenké v pekných krabičkách.....a som vedela,že to bude späť...teraz ho neodradila ani cena cigošiek v De...pekne si šulká svoje malbáče.....
kedy by u neho mohlo nastať dokonalé zhnusenie....hmmm
lujza.j
nunenko
lujza.j
Hen na byvalych fajčarov.....dobre...sikulkovia ste.... hlavne nezacnite....iba tak akoze....ze iba trosku na dovce....a flak..zavislost naspatek.....moj chlap tak po 6r...jedno leto
lujza.j
Hen na byvalych fajčarov.....dobre...sikulkovia ste.... hlavne nezacnite....iba tak akoze....ze iba trosku na dovce....a flak..zavislost naspatek.....moj chlap tak po 6r...jedno leto
...mne sa to stalo asi tak po pol roku, keď som prvý krát akože ostal abstinovať od nikotínu.
Bolo to po prvom úspešnom abstinovaní, kde som mal na počiatku stavy "trhania žíl", a napriek tomu, som neuvážene začal, dal som si akože jednu.a potom ešte jednu a opäť som fajčil naplno dlhé roky.
Verím, že fajčenie nám dokonale zhnusené do konca života, a ak sa niekde fajčí, nejdem tam. Nie preto, že by som sa bál, že dostanem chuť fajčiť, ale mi fajčenie totálne smrdí, tak ako aj fajčiari, presne tak som roky smradil a smrdel aj ja.
on bol a je dlhoročný fajčiar to,že je od dectva astmatik....to už ani nechcem spomínať....vtedy som bola na neho strašne pyšná....povedal si,že od septembra nefajčí...že si ešte vychutná dov.v HR...že pofajč na terase...a tak bolo z večera do rána prestal....ale mal to vtedy asi tak dajako upratané v hlave a zvládol to bez problémov.....
potom zase dov.v HR...iba tak nevinne...že si kúpi iba tak pre chuť také tie cigarilosky...hnedé tenké v pekných krabičkách.....a som vedela,že to bude späť...teraz ho neodradila ani cena cigošiek v De...pekne si šulká svoje malbáče.....
kedy by u neho mohlo nastať dokonalé zhnusenie....hmmm
lujza.j
nunenko
lujza.j
Hen na byvalych fajčarov.....dobre...sikulkovia ste.... hlavne nezacnite....iba tak akoze....ze iba trosku na dovce....a flak..zavislost naspatek.....moj chlap tak po 6r...jedno leto
lujza.j
Hen na byvalych fajčarov.....dobre...sikulkovia ste.... hlavne nezacnite....iba tak akoze....ze iba trosku na dovce....a flak..zavislost naspatek.....moj chlap tak po 6r...jedno leto
...mne sa to stalo asi tak po pol roku, keď som prvý krát akože ostal abstinovať od nikotínu.
Bolo to po prvom úspešnom abstinovaní, kde som mal na počiatku stavy "trhania žíl", a napriek tomu, som neuvážene začal, dal som si akože jednu.a potom ešte jednu a opäť som fajčil naplno dlhé roky.
Verím, že fajčenie nám dokonale zhnusené do konca života, a ak sa niekde fajčí, nejdem tam. Nie preto, že by som sa bál, že dostanem chuť fajčiť, ale mi fajčenie totálne smrdí, tak ako aj fajčiari, presne tak som roky smradil a smrdel aj ja.
on bol a je dlhoročný fajčiar to,že je od dectva astmatik....to už ani nechcem spomínať....vtedy som bola na neho strašne pyšná....povedal si,že od septembra nefajčí...že si ešte vychutná dov.v HR...že pofajč na terase...a tak bolo z večera do rána prestal....ale mal to vtedy asi tak dajako upratané v hlave a zvládol to bez problémov.....
potom zase dov.v HR...iba tak nevinne...že si kúpi iba tak pre chuť také tie cigarilosky...hnedé tenké v pekných krabičkách.....a som vedela,že to bude späť...teraz ho neodradila ani cena cigošiek v De...pekne si šulká svoje malbáče.....
kedy by u neho mohlo nastať dokonalé zhnusenie....hmmm
...neviem, či je dokonalé, ebo asi tak dva až tri krát,, najaké scurvené podvedomie či čo pri bežnej činnosti v hlave zatrúbilo že bodla by ciga. Alre to trvalo vždy snáď len necelú sekundu.
Kedže alkohol užívam s mierou (hoci ani vtedy ma fajčiť nenapadne), snáď pokiaľ budem žiť si nedám ani šluka.Som si vedomý, že som len abstinent, ktorý by bol závyslý, keby to zasa len tak zo srandy vyskúšal.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať