Zavrieť

Porady

Faktúra z minulého roka - odrátanie DPH

Len sa chcem uistiť, prišla mi faktúra - vyúčtovanie vody dnes 30.1.2017 /na fa je dátum dodania 31.12.2016/, daň.priznanie dph za december podané i odvedené, keď faktúru zahrniem do decembra, vystavím DDP DPH, zníži sa mi daňová povinnosť, ako mi vrátia peniaze? Podám na du žiadosť, alebo si môžem túto sumu odrátať v nasl. období? Alebo to nechám tak, a tento náklad dám do roku 2017, teda odrátam si dph v januári. Keď podám DDP nebudem platiť pokutu, čo by ste robili vy? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Reina je offline (nepripojený) Reina

    ja som ja o:) Reina
    Ak fa prišla dnes (po podaní dp za 12/2016), tak sa môže dph odpočítať aj v zdaňovacom období január. Takto nám to povedala Ing. Jablonková z MF SR. Nie je potrebné podávať DDP.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Gong Nie je mi jasné, keď to dám do januára, náklad to bude roku 2017?
    Reina samozrejme, že z pohľadu dane z príjmov sa to musí vysporiadať cez 326 :-)
    Gong A ako dokážem, že mi poštárka tú faktúru hodila do schránky 30.1.2017, ked razítko podania na obálke je 14.1.? A nebude problém to že, dodávateľ to bude mať uvedené v KV za december a ja v KV v januári? Možno hlúpe otázky, len nechcem nič zanedbať a platiť pokutu.
    Reina Dokazovanie je už na daňovníkovi, ale toto je bežná prax - nemal by byť problém. V KV DPH to problém nie je. On to uvedie v decembri a ty v januári (vtedy, keď ti prišiel daňový doklad) Oba dátumy dodania budú totožné, lebo sa dopĺňajú z faktúry. Iba ty to budeš mať v inom zdaňovacom období ako on a to v tomto prípade nevadí.
    Gong Ďakujem veľmi pekne za radu :-)
    Zorenka1 Jedná sa o zúčtovaciu faktúru, teda o opravnú, ktorá sa zaradí v tom mesiaci, v ktorom prišla, v KV patrí do C2 aj napriek tomu, že je to ťarchopis.
    Gong Dakujem :-)
    Gong Dátum dodania dám ten kedy mi prišla faktúra? Lebo keď dám toho 31.12.2016 tak ma to bude dávať do decembra. Čítala som tu na porade, že dát.dod. bude vtedy kedy prišla fa.
      zbaliť

    Faktúra z minulého roka - odrátanie DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.