Zavrieť

Porady

zahradne naradie na strihanie ovocných stromov

ahojte, aké máte skúsenosti so záhradným náradím určeným na strihanie ovocných stromov - pákové nožnice, prípadne teleskopické? Ktorý výrobca sa vám osvedčil?
Naposledy upravil ivka70 : 12.02.17 at 06:57
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

    afrikánka
    Ovocné stromy strihám kombinovane.....tenšie a dostupné konáre ručnými nožnicami, tie vyššie konáre teleskopickými. Zakúpila sam ich dávnejšie v Lidl. Sú už niekoľko rokov funkčné a spoľahlivé, odstrihnem s nimi aj hrubšie konáre.
    Ak by som používala pákové, musela by som byť na rebríku....teleskopické majú širšie použitie.
    Tieto teleskopické nožnice bývajú pravidelne v ponuke na jar, aj na jeseň....

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    BXLmiami, Anika61, bjuty smis, Amstrad, ydaho
    Neužitočné (1)
    4
    vicktor Kto zavaha, ...
    Ti ostatni sup do Lidlu, prave tento tyzden maju akciu na zahradne naradie.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    afrikánka Na značkové záhradné náradie by som až tak ohľad nebrala....mala som nožnice Fiskars, ktoré boli po pár rokoch na vyhodenie, pílka Gardena vzhľadom k cene nie je odlišná od tých lacnejších a taktiež nožnice tejto značky nie sú až také top...mala som možnosť vyskúšať a porovnať.
    Naopak, záhradné náradie z Lidl môžem označiť vzhľadom k cene za veľmi dobré, trvanlivé.
    Pákové nožnice sú dobré pri starších, rozrastených kríkoch, alebo pri nižších stromoch, ale túto funkciu splní i pílka, takže nie je nevyhnutné mať ich v bežnom záhradnom vybavení.
    buchač FISKARS ,ma teleskopicke noznice a pili, az do visky 6M
    ===================
    Ty si toho určite veľa nenastrihal, nenapílil...
    Apiss to je sice pekne co vravia, ale rozhodujuca je dlzka teleskopu , aky je ten z lidla kolko ma metrov 2 ? ty si behaj po rebriku ja si budem strihat a rezat 6 metrove stromy zo zeme
    buchač Poviem Ti to inak, aby si pochopil.
    Nie jeden strom som ostrihal a tvaroval. ALE ANI JEDEN nešiel, nepustil som do vyššej výšky, ako sú tie tri metre. Lebo :

    - aj sebemenšia váha tých teleskopických nožníc pri určitej výške je solídna námaha na ruky
    - do tej výšky vidíš trt a nie to, čo striháš
    - a nezabudnime na samotnú oberačku.
    Lebo oberať ovocie s oberákom na 6 metrov ? No díky pekne.
      zbaliť

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Pri údržbe zopár stromov a kríkov pri rodinnom dome tá značka nie je až taká dôležitá, každé náradie potrebuje údržbu. Najlepšie je také, ktoré ti dobre sadne do ruky, vyskúšaj a uvidíš.

    padre9 je offline (nepripojený) padre9

    Optimista a extrovert, trochu ukecaný, ktorý inklinuje k prírode a spoločenským vedám. V technických záležitostiach skôr neskúsený, avšak s chuťou naučiť sa novým veciam a zručnostiam. Mojím mottom je "Návrat ku koreňom". Milujem prírodu a mojou veľkou záľubou je história, akvaristika a umenie. ...viac padre9
    Pri nožniciach na strihanie ovocných stromčekov je tiež výhodnejšie používať tie čo majú dve čeľuste tzv. dvojsečné. Na rozdiel od jednosečných je rez čistejší a nepomliaždi tak okraje. Samozrejme čeľuste by mali byť ostré. Dôležité je i nasadenie nožníc pri strihaní odspodu a pridržanie strihanej halúzky, aby sa predišlo rozstrapkaným okrajom rezu.
    afrikánka Na strihanie konárov ovocných stromkov určite dvojčepelové, lebo jednočepelové nožnice sú určené na strihanie suchých konárov a veľmi tvrdých konárov.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Na ošetrovanie stromov je potrebné viacero náradia.
    Počnúc malými nožnicami, cez nejaké pákové, až po teleskopické...prípadne aj pílka.

    Výrobca je úplne vedľajší...tie drahšie sú iba značkové (alebo naopak), je s nimi potrebné makať ako s lacnejšími.
    ...a dnes sa aj tak robí skoro všetko v Číne.

    zahradne naradie na strihanie ovocných stromov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.