Zavrieť

Porady

paušálne výdavky

dobrý deň, chcem sa spýtať keď si uplatňujem paušálne výdavky tak môžem k nim pripočítať zaplatené poistné ? pretože mám príjmy vo Výške 81e a paušálne výdavky z toho sú 32,4€ a zaplatené positné mám vo výške 52,31 keď to spolu zrátam je to spolu 84,71€ a program mi stále hlási že pri paušálnysch výdavkoch nemôžem mať stratu čiže výdavky väčšia ako príjmy . Ďakujem za odpovede
8 komentárov     zbaliť
veronikasad aké máš príjmy z podnikania ?
janči2536 príjmy sú vo výške 81€ a výdavky 84,71 €
janči2536 čiže 3240 paušálne výdavky a 52,31 zaplatené poistné
veronikasad Mal v roku 2016 aj iné zdanitelné príjmy ?
veronikasad Prepáč, tomuto nerozumiem - čiže 3240 paušálne výdavky a 52,31 zaplatené poistné
Tweety Ak nemal iné príjmy, paušálne sü tých 32,40
janči2536 pardón 32,40 sú paušálne výdavky ale keď spolu spočítam aj paušálne aj to pistné tak je to viac ako môj príjem a program mi stále hlási že pri paušánych výdavkoch nesmiem mať stratu tak neviem či je to pravda alebo čo mám robiť
veronikasad Kašli na paušálne výdavky, urob daňovú evidenciu ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    program ti hlási správne! ... keby si si prečítal poučenie - máš to tam tiež čierne na bielom.
    ak chceš stratu - tak použi odst 11 (DE) - a nie ods 10 (VÝDAVKY PERCENTOM Z PRÍJMOV)
    doplním - ak dáš len odvody do výdavkov - tak ani strata nebude (aby si nestratil prípadný DB)
    Naposledy upravil Katy a R : 17.02.17 at 13:21
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janči2536 ďakujem za radu
    janči2536 ďakujem za radu ale nič som nestratila strata aj tak bohužiaľ vyšla je to síce nelogické ale čísla nepustia z 81€ je 40%32,40 a keď k tomu pripočítam poistné 52,34 tak je to spolu 84,74 € a strata je 3,74€ ale ďakujem moc ste mi pomohla
    kn-alka pri paušálnych výdavkov NEMôŽE vyjsť strata, maximálne nula.
      zbaliť

    Korytnačka je offline (nepripojený) Korytnačka

    dôchodkyňa zatiaľ bez sklerózy.... aspoň ja si to myslím :-)) ...viac Korytnačka
    Napíšeš výdavky vo výške príjmov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.