Zavrieť

Porady

tab.D v DPPO pri opakovanej strate

Pozerala som na porade príspevky a neviem čo je správne. Či sa pri strate ktorá nám vznikla v r.2014, 2015 a aj v r.2016 mala vyplniť tab. D.
Ja som ju nevyplnila ako som sa dočítala na porade a tak som chápala aj poučenie.
Vypĺňate alebo nevypĺňate tab.D v takom prípade?

toto mi teraz zaslali z FS:

Dobrý deň,
nakoľko tabuľka D – Evidencia a odpočet straty (k r. 410 II. časti) daňového priznania k dani z príjmov právnickej osoby obsahuje nielen odpočet, ale aj evidenciu daňovej straty podľa § 30 zákona o dani z príjmov, odporúčame ju vyplniť aj v prípade, ak daňovník v príslušnom zdaňovacom období neuplatňuje odpočet daňovej straty. Zároveň upozorňujeme, že aktuálny rok resp. strata za zdaňovacie obdobie roku 2016 sa v tabuľke D - nevypĺňa. Daňovník tam uvedie straty vykázané za predchádzajúce zdaňovacie obdobia.

Zároveň dávame do pozornosti materiál, ktorý vypracovalo FRSR k vypĺňaniu tabuľky D v daňovom priznaní k dani z príjmov právnickej osoby za rok 2016, ktorý nájdete na www.financnasprava.sk v časti Aktuálne: dane a clá, Informácie k aktuálnym daňovým a colným povinnostiam, rok 2017, Daň z príjmov pod názvom Informácia k odpočtu daňovej straty v tabuľke D tlačiva daňového priznania k dani z príjmov právnickej osoby.

Odkaz: https://www.financnasprava.sk/_img/p..._DPPO_2016.pdf

Uvedená odpoveď má informatívny charakter a bola vypracovaná na základe informácií poskytnutých daňovým subjektom v jeho žiadosti.


---
S pozdravom,
Ing. Markéta Babišová
Centrum podpory pre dane
Finančné riaditeľstvo SR
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    tab.D v DPPO pri opakovanej strate

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.