Zavrieť

Porady

Pozastavenie živnosti a typ daňového priznania

Dobrý deň. FO s pozastavenou živnosťou od 2/2016 do 2/2019. Príjmy zo živnosti v 2016 žiadne, dtto žiadne pohľadávky, záväzky, zásoby. Za rok 2016 iba príjmy zo závislej činnosti. Aký typ DP podať - A alebo B? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    je jedno, aké DP podá ... A-čkové ušetrí naše lesy, má menej strán
    ... len info pre nováčika - ak použiješ vyhľadávanie, často nájdeš odpovede na svoje otázky aj bez zadania
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ankl Ďakujem, samozrejme, že som najprv hľadala, ale nenašla. Nakoľko má pozastavenú živnosť, mala by sa spraviť mimoriadna UZ a táto zohľadiť v DP. Podávalo by sa samozrejme B. Ale ak do mimoriadnej UZ nie je čo zahrnúť, nakoľko na živnosti nie sú žiadne príjmy, neviem akou formou toto riešiť. Uviesť iba do poznámok informáciu k mimoriadnej UZ ? A v zamestnaní mu pre istotu spravili ročné zúčtovanie a zrazili nedoplatok na dani (0,05 Eur).
    Katy a R však ak chce - nech robí B-čkové - ale v tomto prípade potom už treba spraviť opravné DP (do 30.3.)
    ja by som neučtovala nič - keď niet čo
    ankl Ďakujem .
      zbaliť

    Pozastavenie živnosti a typ daňového priznania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.