Zavrieť

Porady

Platia sa napr. odvody do zdravotnej poisťovne pri dedení?

V januára 2017 sme 3 súrodenci zdedili po otcovi poľnohospodársku pôdu, napísali sme ju na sestru s povinnosťou vyplatiť nás pri predaji. Pôdu sme v piatok predali. Budeme platiť ja s bratom daň /keďže bola pôda písaná len na sestru, ona ju platiť nebude/ a budeme platiť aj nejaké odvody do zdravotnej poisťovne /to už sa pýtam za všetkých troch/, alebo je to všetko oslobodené, keďže sme dedičmi v prvom rade? Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je teraz online ivka70

    ivka70
    Nebudete platit ziadnu dan. Prijem od sestry za predaj pody ani nedavate do DP. Teda ani ZP nebude z coho platit.
    Naposledy upravil ivka70 : 22.03.17 at 13:04
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    myma Ďakujem za rýchlu odpoveď. Prosím, ktoré § v ktorých zákonoch si mám pozrieť, aby som mohla ukázať aj súrodencom, kde je to v zákone?
    veronikasad § 9 odst. 1 písm. b) ZoDzP
    http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...-2016-a.html#9
    myma Ďakujem veľmi pekne.
      zbaliť

    Platia sa napr. odvody do zdravotnej poisťovne pri dedení?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.