Zavrieť

Porady

prepočet dovolenky

Veľmi prosím o radu, dúfam, že ste sa niekto stretli s týmto problémom.
Od 1.1.2006 naši zamestnanci pracujú 4 dni v týždni a štyri dni majú voľno. Ich prac. čas je 10,5 hod. na zmenu. Prepočítali sme im dovolenku a aby to nebolo zdĺhavé, budem hovoriť iba o nároku 4 týždne t.j. 20 prac. dní. Výpočet: 184(počet prac. zmien v roku) : 52,178571 x 4 = 13,95 to je štrnásť dní 10,5 hodinových dovoleniek. Teraz od 1.6.2006 začali pracovať v pravidelnej pracovnej dobe 5 dní v týždni. Nárok na D sme prerátali:
14:12x5=5,83 t.j. 6 dní a
20:12x7=11,66 t.j. 11,5 dňa
spolu: 17,5 dňa D
A teraz môj problém. Niektorí zamestnanci si D za mesiace 1.-5.06 nevyčerpali a keď si ju čerpajú teraz majú ju zaplatenú nie 10,5 hod. ale 8 hod. Napr. zostalo im 2 dni dovolenky z tých 6 dní nároku, ktoré boli vypočítané. Keď ju čerpajú teraz na každom dni majú menej o 3 hodiny zaplatené. Chcú to doplatiť. Majú na to nárok a keď nie ako by som im to vysvetlila?
Naposledy upravil andulka : 18.07.06 at 10:08
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Ja by som im prepočítala aj starú dovolenku podľa nového rozpisu a tak by si ju čerpali.

    andulka je offline (nepripojený) andulka

    andulka
    Zitka a nevznikol by väčší nárok na dovolenku za rok ako by mal byť? Zamesnávateľ sa nedohodol s radou na zvýšenej výmere dovolenky.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    andulka
    Zitka a nevznikol by väčší nárok na dovolenku za rok ako by mal byť? Zamesnávateľ sa nedohodol s radou na zvýšenej výmere dovolenky.
    Oni keď pracujú v inom režime ako doteraz, čerpajú rovnakú výmeru dovolenky (dovolenka patrí zamestnancovi v týždňoch).
    Keď mu zostal týždeň dovolenky v inom pracovnom režime, tak čerpať si môže týždeň dovolenky v novom pracovnom režime.

    andulka je offline (nepripojený) andulka

    andulka
    Teraz som pochopila ako to myslíš, ja by som to tiež tak chápala. Ale potrebujem to vysvetliť luďom. Oni tvrdia: 5 dní x 10,5 hod. = 52,5 hod. x priemer na dovolenku
    Keď si tú dovolenku budú čerpať teraz: 5 dní x 8 hod. = 40 x priemer na dovolenku. Tvrdia, že budú mať menej zaplatené za tú dovolenku, ktorá im bola vyrátaná v režime nepravidelnej pracovnej doby.
    Neviem, či som to dobre vysvetlila ale robotníci majú svoju matematiku a tá ich nepustí. Potrebovala by som im to nejako vysvetliť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.