Zavrieť

Porady

Kompletna rekonstrukcia domu z 1962

Zdravim vsetkych. Zaujima ma vas nazor. Idem rekonstruovat murovany rodinny dom cca 9,5 x 11m z roku 1962. Hrubka stien 450 mm. Ciastocne podpivniceny. Dvojpodlazny. Rekonstruckia bude obnasat: Vymena skridlovej valbovej strechy za rovnu so sklonom a spadom na jednu stranu. Pravdepodobne PVC folia a pod. Zateplenie plus okna (3sklo plast). Vnutri mensia zmena dispozicie dvoch miestnosti. Dobudovanie jedne izby. Komplet voda, kanal, kurenie (plyn, dole podlahovka a hore radiatory), elektrina. Ziadnu luxus, bezny standard. Otazka: bude mi 70-75 tis stacit pri realizacii firmou? dakujem za akekolvek nazory.
3 komentárov     zbaliť
buchač Na otázku sa NEDÁ zodpovedne odpovedať.

Alebo si sadni...preštuduj net, vyhľadaj si príslušné informácie a urob si predbežnú kalkuláciu SÁM.

Ale môj názor ? NIE...nebude Ti stačiť ....
MiroKM Dakujem
dmc ja si naopak myslim ze 70-75 tis. stacit bude. No a teraz si vyber. Obaja - aj ja aj Buchac mame pravdu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Za 75 000€ postavíš nový štvor izbový bungalov. Jasné, že bude stačiť, záleži aké firmy zvolíš. Daj si vypracovať cenové ponuky, prever si firmu, čo to bude realizovať. Možno ostane aj na nejaké fáro.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    MiroKM Dakujem Vlado
    buchač Budem trochu oponovať.

    Stavba nového je vždy lacnejšia, ako rekonštrukcia.
    Rekonštrujem...čo zvládnem sám, tak sa realizujem.
    No nie na všetko si trúfnem...
    Takže v súvislosti s tým si dovolím povedať, že cena práce je neskutočná. Poniektoré firmy už ani len nevedia, čo pýtať.
    Podobne je to aj s fuškármi...v hladovej doline pýtať viac ako meste ? Trúfalosť prvého rangu....
    pavol54 Však tie čo nevedia čo majú pýtať neber, zober lacnejšiu(ak zoženieš- za menej driny majú rovnaké peniaze) a keď odborníkov niet dáš čo pýtajú a ešte sa trasieš aby to urobili. Stavba nového je vždy rýchlejšia, ale nemusí byť lacnejšia ako rekonštrukcia
    MiroKM Dakujem vsetkym za ich odpovede.
      zbaliť

    bjuty smis je teraz online bjuty smis

    bjuty smis
    75 000 ti určite bude stačiť..

    ale stále budeš mať 50 ročný dom za cenu nového...
    bodliak Súhlasím, stačiť to bude, ale musíš si to ustrážiť. Urob si predbežný rozpočet sám, alebo získaj aspoň 3 podrobné ponuky s vyčíslením položiek a tie porovnaj.
    MiroKM Este raz vdaka vsetkym za vas nazor

    Kompletna rekonstrukcia domu z 1962

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.