Zavrieť

Porady

Daju sa vydedit moje sestry , ak nemam deti a ony su jedina pokrvna rodina?

Prosim ako je to z vydedenim v druhej dedicskej linii? V zakone o dedeni Občiansky zákonník v § 469 a sa pise , ze sa da vydedit len potomok, teda neopomenutelny dedic.. Ak potomka nemam- dedia sestry. Tie sa vydedit podla vsetkeho nedaju?Ide mi o to, ze v pripade nejakej tragedie nechem aby dedic boli sestry a ich deti a manzelia. Zavet napisat este nechem, kedze nie som rozhodnuty komu majetok odkazem. Len pri nejakej akutnej tragedii sa chcem vyvarovat aby dedili sesty .Bolo by pre mna priatelnejsie aby dedili sesternice a priatel .a nie sestry,To si chcem premysliet. len ide o to, ze ak by nastala neocakavana tragedia so mnou ako to mam zariadit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    treba napísať závet a basta. Ak zmeníš názor, kedykoľvek môžeš napísať nový.
    Zo zákona dedia sestry
    a ešte doplním, že je možnosť poriešiť "majetky" počas života - dáš - komu uznáš za vhodné
    Naposledy upravil Katy a R : 06.05.17 at 12:03
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mokris Vdaka za odpoved. Kolko stoji priblizne uradne spisanie vydedenia. Moze sa spisat len vydedenie bez zavete?
    veronikasad Môžeš majetok za svojho života predať alebo darovať...
    korela Iba malá poznámočka. Darovanie je síce legálne, a zdanlivo bezbolestné, ale ak ide o byt alebo RD a aj by v ňom ostal aj vecným bremenom, nikdy nebude mať istotu, ako v ňom dožije a s kým dožije, musela by byť veľmi starostlivo spísaná darovacia zmluva. Ktovie, koľko má zadávateľ rokov.
      zbaliť

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    vydedit mozes akehokolvek dedica z akehokolvek dovodu, §469 hovori len o tom, ze POTOMKA mozes vydedit len z presne vymedzenych dovodov ...

    takze ak nechces aby dedili sestry, musis spisat zavet a dedicstvo odkazat komukolvek inemu (v pripade potreby zaslem svoje udaje :-))) )
    bez zavetu budu dedit sestry zo zakona
    Naposledy upravil bubkoch : 06.05.17 at 12:04

    Daju sa vydedit moje sestry , ak nemam deti a ony su jedina pokrvna rodina?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.