Zavrieť

Porady

Sused obložil a zakryl moju špajzovú stenu , a tak mi nadmieru nežiadúco ohrievá špajzu. Má to stavebný úrad riešiť ?

V radovej zástavbe , sused bez môjho súhlasu, obložil moju špajzovú stenu dreveným obkladom tmavohnedej farby, čo spôsobuje nežiadúce ohrievanie steny.
Obklad steny zvyšuje teplotu teplotu špajze , preto ju žiadam odstrániť z mojej steny.
Ten istý sused , zakryl vstup do domu sklenenou konštrukciou, " prilepenou " na
uvádzanú špajzovú stenu , tak zabránil k prístupu k mojej stene. Moja špajzová stena namiesto chladenia vonkajším vzduchom , je teraz "vykurovaná" vzduchom v sklenej konštrukcii , čo v lete je cca +40 stupňov.

Zakrytie v stupu je proti tech. normám, pretože je tam vetracia a osvetlovacia šachta suterénu , kde je plynová kotolňa , plynomer , kúpeľňa - práčovňa. Zakrytím vstupu sa zlikvidovalo vetranie plynových zariadení. Ale toto je pre štátne orgány. Pre mňa zakrytie spôsobuje zhoršenie funkcie špajze.

Sused nechce uvedené konštrukcie ( obklad a zakrytie steny ) odstrániť ,
tak chcem vedieť , ako túto nezákonnú stavebnú " úpravu " odstrániť.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    nerozumiem, prečo sused niečo robil na tvojej časti domu. Na svojom majetku si rob, čo chceš. napr. mu to daj dole (pozor na jeho časť)... Detto "sklenená konštrukcia"... Máš to oplotené? Pozemky sú jasné rozdelené?
    Len mám silný pocit, že realita je troška iná, ako by sa mohlo zdať z tvojej otázky. možno by pomohla fotka alebo výkres...

    mimochodom, čo má s tým stavebný úrad? Ako stavebný inžinier by si mohol vedieť, čo má na starosti stavebný úrad.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Barnabé Upresním. Je to radovka , sedem domov . Každého domu jedna stena má okná orientované na susedovú stranu , ako aj jednu vetraciu šachtu (80 x 60 cm ) je na susedovom pozemku , podľa PD.
    Na tejto stene , na prízemí je podľa PD , aj špajzové okno a táto moja špajzová stena je susedom obložená drevom . Ku tejto stene je primontovaná sklenená konštrukcia , tak , že pre okno je ponechaný vetrací prieduch 30x60cm, spojený s atmosférou. K mojej stene nie je prístup , ku špajzovej stene je zabránený prístup
    vonkajšieho vzduchu.,špajza je prehrievaná vzduchom v skleníkovom zakrytí.


    Stavebná úprava zasahujúca do práva suseda ( nehovoriac o tom , že zakrytie je proti plynárenským a hygienickým normám ) by mal stavebný úrad dať do súladu s platnými normami.
    misoft Sused si na svojom môže robiť to, čo mu zákon dovoľuje. Ak zasiahol na TVOJ majetok, písomne ho vyzvi, aby to ODSTRÁNIL, inak to na JEHO náklady urobíš ty. Ak nebude reagovať, zober diamant a odrež zo skla, čo je na tvojom, flexu, odrež železo, čo je na tvojom, vypáč obloženie na tvojom múre a veci mu daj na dvoj, pred dvere a zároveň "faktúru" za robotu.
    jslancik na margo posledného odseku. ak to budeš riešiť, tak stavebný úrad to bude riešiť (ak vôbec má nejaký vplyv na takéto veci) jedine s majiteľom nehnuteľnosti, a to si ty. Tebe dá za úlohu toto a hento, možno aj s pokutou. Stavebný úrad nebude robiť policajta či sudcu medzi majiteľom a údajným realizátorom úprav.
      zbaliť

    Sused obložil a zakryl moju špajzovú stenu , a tak mi nadmieru nežiadúco ohrievá špajzu. Má to stavebný úrad riešiť ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.