Zavrieť

Porady

Smiem pokracovat v praci sbskara ak budem mat zapis v registri trestov alebo podmienku?

Zdravím,
Mám taký problém. V utorok budem mat sud. Pred rokom som mal v praci incident s jednym opitym muzom, pri ktorom doslo k fyzickemu stretu. Zacalo to hadkou a ked moje vyzvy ten opity clovek neakceptoval a z provokacie siel smerom ku mne som sa zlakol a pouzil som hmat v podobe silnejsieho sotenia do oblasti prs (s umyslom ho odradit od dalsej provokacie a kvoli vlastnej ochrane) v dosledku coho spadol chrbtom na zem, na chrbte mal aj ruksak. Nepomohlo to a aj zo zeme mi dalej nadaval a vyhrazal sa. Tak som odisiel aby som sa vyhol dalsiemu konfliktu na svoje stanovisko. V ten isty den som bol kolegom informovany ze ma bol udat na policiu za napadnutie v dosledku coho mal zlomenu ruku. No na zazname vidiet ze v tej ruke ked vstal si bral tasku. A aj s nou fajcil no to uz na zazname nie je. A od toho incidentu a prichodu na pohotovost uplynuli vyse 4 hodiny, kde sa mu to mohlo stat kludne inde.

Vraj mi hrozi zapis a aj podmienka na pol roka.

Ako to teda je?
Naposledy upravil ivka70 : 02.07.17 at 04:58 Dôvod: i
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    faro1 je offline (nepripojený) faro1

    faro1
    ked moje vyzvy ten opity clovek neakceptoval a z provokacie siel smerom ku mne som sa zlakol a pouzil som hmat v podobe silnejsieho sotenia do oblasti prs (s umyslom ho odradit od dalsej provokacie a kvoli vlastnej ochrane) v dosledku coho spadol chrbtom na zem, na chrbte mal aj ruksak.
    --------------------------------------------------------------
    Samozrejme, že si ho fyzicky napadol, pretože to z tvojej strany nebola nutná obrana v zmysle zákona a tvoja reakcia bola neadekvátna danej situácii. Splietaš slová že si sa zľakol, odradiť od ďaľšej provokácie, kvôli vlastnej ochrane,atď. Súd vynesie rozsudok ako taký, ale v prípade odsúdenia nebudeš môcť pokračovať v práci SBS, čo je len správne, pretože si asi pri získavaní preukazu SBS nedával pozor a asi nerozumieš pojmom ako nutná ochrana a sebaochrana. Píšeš, že existuje videozáznam, kde poškodený po páde na zem si zdvíha zo zeme tašku údajne zlomenou rukou. To ale je v podstate dôkaz proti tebe, pretože na videozázname je skutočnosť, že si nekonal v sebaobrane, alebo v nutnej obrane a fyzicky si poškodeného napadol prvý a neodvracal si nebezpečie voči tebe.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Na druhej strane však tento záznam môže preukázať, že uvedené zranenie sa nemuselo stať práve pri tomto incidente.
    Takže nielen Miro bude mať problém, ale možno aj poškodený.... krivé obvinenie....
    faro1 To, že poškodený vstal a zdvihol zo zeme ľahkú tašku predsa nedokazuje, že ruka nebola zlomená - prasknutá kosť, pretože pri incidente a páde stúpne adrenalín a bolesť cítiš obmedzene, tobôž pri alkoholickom opojení. Tam by musel dokazovať lekár, či je to možné, alebo nie.
    misoft Tiež tam zohráva doba, kedy sa incident stal a kedy bol skutočne ošetrený. Pokiaľ by bola zlomená, prasknutá, narazená - tak už na druhý deň by to cítil (ibaže by bol taký naliaty, že by to z neho vyprchalo až po štyroch dňoch).....
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    § 13 a 14

    http://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-473

    Smiem pokracovat v praci sbskara ak budem mat zapis v registri trestov alebo podmienku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.