Zavrieť

Porady

Domáce zvieratká

Ahojte.
Založila som túto tému, preto aby sme tu "pod jednou strechou" našli všetky otázky, odpovede a rady týkajúce sa našich zvierecích maznáčikov. Tak hneď jednou začínam:
Viete mi niekto poradiť ako ulahčiť psíkovi pĺznutie (ten môj je v tomto období smutný a nechutí mu papať) a zabrániť aby sa jeho srsť v tomto období lámala. Ešte ma zaujíma či niekto nepozná nejaký zaručený domáci liek pre psíka proti parazitom - odčervujem ho 4x do mesiaca ale nepripadá mi zdravé pchať do neho tabletky. Niekde som počula, že mu treba dávať cesnak ale jemu nechutí. Nemáte niekto skúsenosť?
Vopred vám všetkým ďakujem za príspevky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Netka
    Ahojte.
    Založila som túto tému, preto aby sme tu "pod jednou strechou" našli všetky otázky, odpovede a rady týkajúce sa našich zvierecích maznáčikov. Tak hneď jednou začínam:
    Viete mi niekto poradiť ako ulahčiť psíkovi pĺznutie (ten môj je v tomto období smutný a nechutí mu papať) a zabrániť aby sa jeho srsť v tomto období lámala. Ešte ma zaujíma či niekto nepozná nejaký zaručený domáci liek pre psíka proti parazitom - odčervujem ho 4x do mesiaca ale nepripadá mi zdravé pchať do neho tabletky. Niekde som počula, že mu treba dávať cesnak ale jemu nechutí. Nemáte niekto skúsenosť?
    Vopred vám všetkým ďakujem za príspevky.
    Psíka česať a česať a odčervovanie 4x do mesiace sa mi zdá trocha časté hlavne keď je to už dospelý jedinec.

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    willma
    Psíka česať a česať a odčervovanie 4x do mesiace sa mi zdá trocha časté hlavne keď je to už dospelý jedinec.
    Nemá to byť 4 x do roka? A pokiaľ psík vonku nežerie kadejaké svinstvo, nemusí sa ani tak často. A dobré je dať mu občas celú mrkvičku. Jednak sa s ňou pohrá a jednak keď ju schrúme, pomáha to aj na prívod dôležitých látok pre organizmus. Často sa stáva, že psík vonku žerie výkaly iných psov - to je preto, že mu chýbajú nejaké látky a práve vtedy sa odporúča koreňová zelenina. Najmä teraz, keď je ešte mladá a chutná, sa to oplatí.

    Itababa je offline (nepripojený) Itababa

    Itababa
    ked mu dokážeš dať do papulky tabletku tak mu môžeš dať kúsok cesnaku.mám kamarátku ktorá je vášnivá psíčkárka tá mi to poradila,že to je dobré na odčervovanie.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    ´Ked treba dat obcas psovi tabletku, tak ju zabalim do platku sunky, pes ju prehltne, ani nemrkne. A pyta dalsie susto. Aj nas psik v tychto horucavach plzne, ale nikomu to nevadi, byva vonku. Srsti ma stale dost.

    MiaP je offline (nepripojený) MiaP

    MiaP
    Ja mam tiež doma psika sice neplzne ale zato ju musim česať viac krat denne,lebo ma srsť až pozem.Tiež jej davam tab. na odčervenie 4krat do roka.Ja dam tabletku priamo do hrdla a rukou prejdem po hrdle aby to prehltla.Ked však nato pride,tak vždy zaberu piškoty.

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    Ahojte, viete mi poradiť ako mám mačke ostrihať pazúre? Keď si to už konečne naštelujem, opatrne aby som jej nezastrihla, tak sa mi začne trepať.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    zuhl Pozri príspevok
    Ahojte, viete mi poradiť ako mám mačke ostrihať pazúre? Keď si to už konečne naštelujem, opatrne aby som jej nezastrihla, tak sa mi začne trepať.
    Čo tak to zveriť veterinárke? My sme to veľmi rýchlo vzdali, keď sme chceli stríhať pazúre psom.

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    smith Pozri príspevok
    Čo tak to zveriť veterinárke? My sme to veľmi rýchlo vzdali, keď sme chceli stríhať pazúre psom.
    Zoli, psíkovi ostrihajú pazúriky bez problémov aj v každom psom salóne a je o 5 minút po strachu aj po pazúrikoch. Ale s kocúrom mám aj ja tento problém. Pes ma totiž nepoužíval ako telegrafný stĺp, z ktorého je nádherný výhľad. Škrabadiel na mačacie pazúry mám asi päť, ale kocúr ich vytrvalo ignoruje, najradšej sa naťahuje na rohu sedačky, ako tá vyzerá, nemusím hovoriť. Horšie je, že keď sa chce hrať, tak si labkami prichytí moje ruky alebo nohy a to už do nich tie pazúriky aj zatne. A tiež, keď vytiahnem klieštiky, tak ho neudržím ani za nič.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Eulalia Pozri príspevok
    Zoli, psíkovi ostrihajú pazúriky bez problémov aj v každom psom salóne a je o 5 minút po strachu aj po pazúrikoch. Ale s kocúrom mám aj ja tento problém. Pes ma totiž nepoužíval ako telegrafný stĺp, z ktorého je nádherný výhľad. Škrabadiel na mačacie pazúry mám asi päť, ale kocúr ich vytrvalo ignoruje, najradšej sa naťahuje na rohu sedačky, ako tá vyzerá, nemusím hovoriť. Horšie je, že keď sa chce hrať, tak si labkami prichytí moje ruky alebo nohy a to už do nich tie pazúriky aj zatne. A tiež, keď vytiahnem klieštiky, tak ho neudržím ani za nič.
    So psou tiež chodím na pedikúru. Tá so od mačky naučila triku,ako sa dá labka ohnúť tak, aby lepšie poškriabala.

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    Dav Pozri príspevok
    So psou tiež chodím na pedikúru. Tá so od mačky naučila triku,ako sa dá labka ohnúť tak, aby lepšie poškriabala.
    No povedz, nie sú tie naše zvieracie milované potvory šikovné a múdre? Môj kocúr otvorí zasúvacie dvere do skrine rýchlejšie ako ja Nestihnem sa otočiť a už mi padajú zo skrine povyhadzované uteráky, pulóvre a kadečo inšie

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Sú šikovné. Fascinuje ma ich vynaliezavosť, zmysel pre humor, vernosť, zjavná láska, akú nám dávajú.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.