Zavrieť

Porady

Akvaristika,a domace zvierata

Ja chcem psa!!!!! Ale mám alergiu a mama mi ho nechce dovoliť. Poraďte, čo mám robiť. Ak nebudem mať svojho miláčika asi umriem od žiaľu.
Naposledy upravil kika:) : 10.04.05 at 14:07
Usporiadat
porfin porfin

porfin je offline (nepripojený) porfin

Kika a máš alergiu vyslovene na psie chlpy???
Ja som Tiež dlhé roky chcela psa, ale naši mi ho nedovolili, potom neskôr som sa vydala a mala deti a na psa akosi som zabudla. Lenže potom keď som mala 35 som si psa / teda fenku maltezáka/ kúpila mám ju už 6 rokov a milujem ju . Neviem si bez nej predstaviť môj život. Podotíkam, že trpím sa sennú nádchu už 17 rokov a v alerg. testoch mám aj slabú reakciu na psa i mačku. No nerobí mi moja fena žiadne problémi, samozrejme neviem posúdiť akú silnú máš alergiu, či to nie je náhodou až astma. Treba to zvážiť. Skús najprv ísť k nejakej priateľke ktorá má psa a uvidíš či ti škodí.
Inak skúšala si na "sennú nádchu" / možno aj iné druhy alergií HOMEOPATIU?
Mne veľmi pomohla. Lieky už neberiem a ak náhodou dostanem aler.záchvat čo sa mi stane tak 1-2x za rok, tak mi postačia kvapky a homeopatiká. Ale tým v žiadnom prípade nechcem povedať, že si máš či nemáš kúpiť psa.Jedno Ti ale povie každý lekár, že alergia/ tak ako aj niektoré iné choroby/ má okrem iného aj psychickú príčinu - a možno by ti pes pomohol viesť spokojnejší život.
Rozhodnúť sa musíš sama - pes je totiž nielen milý spoločník, ale aj, a to predovšetkým živý tvor, ktorý má svoje potreby a je to spoločenský tvor.
Zváž či by si bola schopná venovať sa mu denno-denne, chodiť s ním von, chodiť na veterinu, starať sa o jeho hygienu, vyváženú stravu a prisôsobiť všetok svoj voľný čas / i dovolenku/ portebám psíka. Ak áno tak si psíka kúp a za tvoju starostlivosť dostaneš veľa-veľa lásky, radosti a získaš akýsi pokoj i nových priateľov.
Ak si si nie istá či by si to mohla robiť, sú tu možnosti....... napríklad ak bývaš niekde, kde je útulok pre zvieratá, je tam možnosť chodiť týchto psíkov venčiť .Možno aj tam si nájdeš svoju spriaznenú psiu dušu. Ja som to tak robila, zobrala som dcéru a išli sme do útulku, tam nám vypísali "venčiaci preukaz " a zobrali sme si psíka na prechádzku do lesa.

Držím Ti palce na správne rozhodnutie.
A v prílohe je foto mojej fenky - LILI
lila.jpg  
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kika:) kika:)

kika:) je offline (nepripojený) kika:)

Ďakujem za odpoveď, veľmi ma to potešilo. Ten Váš psík je nadherný. My bývame v paneláku a aj to je dôvod, prečo mi mamina psa nechce dovoliť, vraj pes nepatrí do bytu a je to preňho trápenie, keď je celé doobedie zavretý sám doma. Mám síce rybičky, ale to je nič, nedá sa s nimi hrať.
Velmi sa mi páči ten Vaš nápad s venčenim psíkov z útulku.
My byvame v Petržalke a neviem kde tu na blizku je nejaký útulok pre psikov.
Ja mám 13 rokov a mamina ma ďaleko nepustí. Keby tu bol niekto z Petržalky, čo by potreboval venčiť psíka.
Naposledy upravil kika:) : 10.04.05 at 18:21
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Kikuška a nebýva pri Teba neaká staršia pani so psíkom? Ja som tiež v Petržalke. Je tu dosť starších ľudí, ktorí by určite privítali pomoc s venčením psíkov. Útulok máš naozaj ďaleko. A nerozmýšľala sa nad iným prítulným zvieratkom. Morské prasiatko, alebo fredku. Fredku má aj TINKA čo uvádza hitparádu na JOJke. Želám Ti, aby si rodičov presvedčila.
0 0
Armola Armola

Armola je offline (nepripojený) Armola

kika:)
Ja chcem psa!!!!! Ale mám alergiu a mama mi ho nechce dovoliť. Poraďte, čo mám robiť. Ak nebudem mať svojho miláčika asi umriem od žiaľu.
Kika! Mozno mam pre teba riesenie. Neviem ci si uz o tom pocula, el existuju psie rasy, ktore mozu mat aj alergici. Aj ja som sa to dozvedela prednedavnom. Nasa susedka, ktora ma alergiu na psi si kupila papilona (malinky, bielo-hnedy, s obrovskými usami)-no krasa a ona mi hovorila, ze tato rasa akoby nemala chlpy ale "vlasy". Mozno to znie cudne ale nejako sa to takto vysvetluje. Viem,. ze aj yorkshire je taka rasa.
Ona je spokojna a nema ziadne problemi. Splnil sa jej konecne vytuzeny sen.
0 0
porfin porfin

porfin je offline (nepripojený) porfin

Kika, ja som tiež z Petržalky a mám toho bieleho psíka čo je na fotke v paneláku. Myslím si, že ten môj havino vôbec netrpí . Ako už bolo povedané niektorí psi nemajú chlpy, ale vlasy napr. Yorkšír, papilón alebo taký ako mám ja maltézky psík.
Okrem toho , že maltezák má vlasy a nie chlpy, mám pre Tvoju mamičku ešte jednu dobrú správu. Maltezáci NEPĹZNU!!!
Ale vyžadujú česanie prípadne strihanie. Tá moja fenočka Lili je ostrihaná, lebo napriek tomu že je "baba", keď zbadá že sa k nej blížim s hrebeňom zalezie pod stôl....
No a maltezáci sú tak trocha "lenivý". Nepotrebujú dlhé prechádzky, dokonca, keď ja tú moju zoberem do lesa na 2-3 hodinky, tak potom dva dni spí a nechce ísť von, lebo má strach, že zase budeme tak dlho.
Inak ak sa budete rozhodovať či psík alebo fenočka, ja som za fenku, ak nechcete mať šťeniatka a problém s háraním, stačí malá operácia a je po problémoch - ja mám tiež Lili sterilizovanú už 5 rokov.Fenky sú totiž milšie poslušnejšie a neutečú ti za žiadnym psom, tak ako to robia psíkovia.

Veľa zdaru.
Inak útulok pre psi je na Polinakach to je smerom na Dúbravku, ide ti tam priamo z Petržalky 83.
0 0
Armola Armola

Armola je offline (nepripojený) Armola

porfin
Kika, ja som tiež z Petržalky a mám toho bieleho psíka čo je na fotke v paneláku. Myslím si, že ten môj havino vôbec netrpí . Ako už bolo povedané niektorí psi nemajú chlpy, ale vlasy napr. Yorkšír, papilón alebo taký ako mám ja maltézky psík.
Okrem toho , že maltezák má vlasy a nie chlpy, mám pre Tvoju mamičku ešte jednu dobrú správu. Maltezáci NEPĹZNU!!!
Ale vyžadujú česanie prípadne strihanie. Tá moja fenočka Lili je ostrihaná, lebo napriek tomu že je "baba", keď zbadá že sa k nej blížim s hrebeňom zalezie pod stôl....
No a maltezáci sú tak trocha "lenivý". Nepotrebujú dlhé prechádzky, dokonca, keď ja tú moju zoberem do lesa na 2-3 hodinky, tak potom dva dni spí a nechce ísť von, lebo má strach, že zase budeme tak dlho.
Inak ak sa budete rozhodovať či psík alebo fenočka, ja som za fenku, ak nechcete mať šťeniatka a problém s háraním, stačí malá operácia a je po problémoch - ja mám tiež Lili sterilizovanú už 5 rokov.Fenky sú totiž milšie poslušnejšie a neutečú ti za žiadnym psom, tak ako to robia psíkovia.

Veľa zdaru.
Inak útulok pre psi je na Polinakach to je smerom na Dúbravku, ide ti tam priamo z Petržalky 83.
Profin, tak to ma podrz!!! Ty mas maltezskeho psika - fenku - menom LILI???
Ja asi odpadnem, neuveris ale aj ja mam MP - fenku - s menom LILI!!!
No takato nahoda.
Tak to som ani ja nevedela, ze aj MP maju "vlasy". Je to nas milacik. Nase babo male, slniecko! Ked pridem domov z roboty staci sa na nu pozriet a hned mam lepsiu naladu.
Aj ja som velmi spokojna, ze mam fenku. Je to proste baba - to nepoprie.
Mi bohuzial mame problemi s haranim - uz ma asi 5 rokov a zatial mozno 2-3xharala. Chceli by sme mat psikov ale ked nehara a aj velmi sa boji psov. Tak sprintuje ked zbada psa, ze ju mozem nahanat.
Ked najdem fotku prilozim.
0 0
porfin porfin

porfin je offline (nepripojený) porfin

Armola, a nebývaš náhodou v Petržke na dvoroch??? To by bola stranda, keby sme boli susedy, lebo ja tu v okolí poznám ešte 2 maltezáčky ktoré sa volajú LILI. Ale jedna asi nebudeš, lebo tá LILI má asi 1-2 roky. No možno tá druhá...
A čo sa tíka toho že by ste chceli psíkov, tak neviem čo to s tými fenami je ale mám kamošku ktorá má kokršpaniela- fenku už 2x bola so psom v čase kedy by malo s toho niečo byť, ale ona "nedala":-))).
Tak sa majte krásne - obe. Ty aj LILI a prilož foto ak máš.
0 0
Armola Armola

Armola je offline (nepripojený) Armola

porfin
Armola, a nebývaš náhodou v Petržke na dvoroch??? To by bola stranda, keby sme boli susedy, lebo ja tu v okolí poznám ešte 2 maltezáčky ktoré sa volajú LILI. Ale jedna asi nebudeš, lebo tá LILI má asi 1-2 roky. No možno tá druhá...
A čo sa tíka toho že by ste chceli psíkov, tak neviem čo to s tými fenami je ale mám kamošku ktorá má kokršpaniela- fenku už 2x bola so psom v čase kedy by malo s toho niečo byť, ale ona "nedala":-))).
Tak sa majte krásne - obe. Ty aj LILI a prilož foto ak máš.
Nie som z Petrzalky. Som z casti Nove mesto. Ani som netusila, ze Lili je take caste meno. Ale musis uznat, ze sa to na tie male potvori perfektne hodi.
Fotku neviem pripnut
Musim zmensit velkost a neviem ako...
0 0
kika:) kika:)

kika:) je offline (nepripojený) kika:)

Velmi Vam dakujem za rady.
Ste super
0 0
luba3 luba3

luba3 je offline (nepripojený) luba3

Mám 3 synov-18,14,13.Starám sa o rodičov.Mám lic.DSS Credit Suisse. ...viac
Moji traja synovia majú všetci alergiu,každý na niečo iné.Najmladší syn má 13 rokov ako ty a od narodenia mal alergiu na psie chlpy až do 12 rokov,vtedy mu robili testy a na psie chlpy už alergia zmizla,ale ostala alergia na mačacie chlpy.Raz sa mi vyhodil a spuchol aj po lízatku-červené z farbiva,inokedy z paradajok.V puberte alergia ustúpila u všetkých 3 synov.Sú to chlapi ako hory.My sme jeho túžbu po psovi vyriešili psom u mojich rodičov na dedine,kde raz do týždňa mohli byť spolu. Ja sama mám sennú nádchu,prvýkrát som ju dostala keď nás posielali z roboty na brigády na seno a mala som 21 rokov.Muž dostal astmatický záchvat prvýkrát ako 20 ročný.A naše deti to zdedili-kombinovane.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
A my zase doma máme zajačika . Najprv to bola LILI , ale keď nám prišiel veterinár na to , že máme vlastne samčeka , tak už ostal Lilko. Aj fotka je tu už niekde na porade, asi v téme " potešenie pre pracujúcich ".

Je s tým predsa len menej starostí ako so psíkom (mám už 8-ročné skúsenosti) a je to tiež veľmi roztomilé zvieratko , aj keď pes je len pes.
Kika veľmi si to dobre rozváž, sú to starosti , ale stojí to za to.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Kika, ty si zasa pozerala mame cez plece, a si už účastničkou Porady!

Pozdrav maminku, aj ja mám vnúčika takého beťára, čo na Poradu sa zatára, ako aj ty!
Keby si bola v Žiline, mohla by si venčiť môjho vlčiaka.
Teta Vlasta
0 0
kika:) kika:)

kika:) je offline (nepripojený) kika:)

Ďakujem všetkým Poraďákom za super rady, aj vďaka nim som zlomila moju nezlomnú mamu A MÁM KRÁSNEHO PSÍKA -WESTÍKA. Keď sa mi podarí ešte dnes pridám foto.


ĎAKUJEM, ĎAKUJEM! Som konečne šťastná :-)))))))))))))))
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Gratulujem Ti, a dobre sa o neho staraj.
0 0
kika:) kika:)

kika:) je offline (nepripojený) kika:)

Skúšam pridať fotku môjho psíka
Naposledy upravil kika:) : 21.08.05 at 22:06
Jorik.JPG  
Jori.JPG  
s Aishou.JPG  
PJorik.JPG  
1/1
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Kika je krásny ,predsa si tú maminu ukecala.
0 0
Itababa Itababa

Itababa je offline (nepripojený) Itababa

môj syn je tiež alergik má sennú nadchu hlavne začiatkom leta máme psa aj mačky a vôbec mu to nespôsobuje alergické reakcie
0 0
puppylover puppylover

puppylover je offline (nepripojený) puppylover

kika:) Pozri príspevok
Ďakujem všetkým Poraďákom za super rady, aj vďaka nim som zlomila moju nezlomnú mamu A MÁM KRÁSNEHO PSÍKA -WESTÍKA. Keď sa mi podarí ešte dnes pridám foto.


ĎAKUJEM, ĎAKUJEM! Som konečne šťastná :-)))))))))))))))
Ja mam tiez 13 r.(aj ked tato Kika ma uz asi viac) Volam sa tiez kika ale nemam psa. Velmi chcem niakeho. Mama mi nedovoli(pytam si ho na kazde narodky od troch rokov) Nemam ziadnu alergiu. Mame 3 izbovy byt, do ktoreho by sa zmestil)) Chodim uz rok vencit psov do utulku, ale mama si to nevsima. Neveri mi, ze by som sa o neho starala. Neviem ju vobec nicim presvedcit. A pritom ma rada zvierata. Nechapem ako vsetci presviedcaju rodicov. Mne to nejde a to sa uz snazim 10 rokov. Ledva som ju raz presvedcila na skrecka, ale ten uz zdochol. Neviem co mam robit. Som z toho fakt smutna. Mam rada psov a oni podla mna maju radi mna(este na mna nikdy nezastekal ziadny pes, iba ak ma chcel pozdravit) Neviete mi pomoct???
0 0
mbclo mbclo

mbclo je offline (nepripojený) mbclo

Ako sa táto téma o domácich zvieratách dostala medzi recepty???
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
mbclo Pozri príspevok
Ako sa táto téma o domácich zvieratách dostala medzi recepty???
.... že by na smotane?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať