Zavrieť

Porady

koľko dát spotrebujem prezeraním stránok

Dobrý deň,
mám internet od slovanetu. Denne prezerám internetové stránky cca 6 hod. - obchody, eshop. Koľko dát takýmto prezeraním stránok môžem minúť? Denne mi naráta počítadlo okolo 8 -9 GB. Zdá sa mi to veľa vzhľadom na to, že nepozerám filmy, videá ani nepočúvam hudbu . Môžem denne toľko dát minúť? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Martuk je teraz online Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    za cca 6 hodín minúť len cca 9 GB?? To je ako úplne reálne, totižto uvedom si, že akákoľvek stránka (web, obchody, eshopy, cas, topky, youtube a miliarda iných) sťahuje okrem samotného svojho jadra (ktoré nemusí byť malé - podľa typu stránky veľkosti, ktorú nevidíš a pod.) veškeré obrázky, na pozadí a bokoch okna rôzne videá, flash a podobne a keď takto za tých 6 hodín pozrieš dajme tomu tisíc alebo dvetisíc stránok, neboj, to sa naráta a už to máš. Čo sa týka obchodov a eshopov, ak pri nich pozeráš aj nejaké prípadne videá ohľadom produktov a pod., tak ti počítadlo značne poskočí.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Sinkl ďakujem - mám internet s objemom 120GB - tak asi mám dve možnosti - neprezerať stránky 6 hod. alebo iný internet s vyšším objemom. Ďakujem za pomoc - myslela som, že v počítadle je chyba.
    arizona Aj pozeranie roznych obrazkov ti stahuje dost dat.
    misoft Pokiaľ pozeráš stránky - mala by si uvažovať aj nad tým, že okrem obsahu stránky sťahuješ aj "bokovku" - reklamy a preto tieto blokovať (uBlock Origin, AB) - vtedy tie dáta klesnu. Okrem toho - okrem toho prezerania PC prijíma a odosiela pakety pre svoju identifikáciu (cookies) - takže i to sa započítava (a pritom o tom ani nevieš a nevidíš).
    Skús si len otvoriť napr. kartu sieťového pripojenia (LAN, WLAN) svojho počítača
    http://www.servisit.sk/project/files...72/postup4.jpg
    a nechaj len zapnutý PC a nikde sa nepripájaj na internet prehliadačom, nepoužívaj nič, čo sa spája s internetom (ale pripojená na internet si) - uvidíš, ako budú pomaly naskakovať odoslané a prijaté Bajty.... a to ani nebudeš surfovať.

    A aby ťa to potešilo - ja si scucnem od 10 GB až do 20 GB denne!
      zbaliť
    ZahradnikAmater
    Prosím vás, to tie dáta jete alebo čo?
    Od začiatku mesiaca mám spotrebu 5,1 GB, to som na nete celý deň (od rána do popoludnia a od zotmenia do polnoci- win7). Plus druhý linux PC niekoľko hodín denne. Okrem čítania blogov, mailov aj počúvanie rádia niekoľko hodín, každý deň hodina TV streamu z archívu, sem tam youtube video, pozeranie stránok eshopov.

    Tipujem že máte win10, aktualizácie OS a podobné veci. Inak nie je reálne, ak niekto nesťahuje filmy a SW, presurfovať denne 10 GB dát. Od začiatku roka som stiahol 146 GB a odoslal 10 GB dát. Merané providerom.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kobolcs Nie, bezne denna spotreba okolo 60GB na pracu(pracujem z domu ) , pridas 2h netflix streamu v ULTraHD, a 2hodnku oddychu pri nejakej hre tak to jelahko 200GB/den.Ale ja internet pouzivam intenzivne.
    jslancik Súhlas, všetky tieto čísla sú úplne uletené...
    misoft Hmmm.... od začiatku roka 146GB down a 10GB up.... a vraj celý deň - vieš ty čo? To môžeš čvirikať lastovičkám na drôtoch.
    Ja len doteraz za tento mesiac 129,3GB prenos dát. Do dnešného dňa od začiatku roka 2267GB dát.
    A to som na Porade, prípadne na inom fóre, popri tom sledujem on-line telku (stream), prípadne spustený herný klient.
    Takže buď máš nadštandardné podmienky, alebo trepeš riadne chobotiny.
    ZahradnikAmater Jednoducho používam internet inak, ako ty. Teda používame ho dvaja. len iba ja ho používam na prácu. Hry nehrám ani on-line aj offline, a čo by som robil celý deň na telke? Napriek tomu by som si nedovolil povedať, že trepeš chobotiny.
    misoft No ak na prácu a máš pripojenie 20/2Mbps - tak potom aj možno.... lenže to pripojenie by bolo ako za trest
      zbaliť

    koľko dát spotrebujem prezeraním stránok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.