Zavrieť

Porady

DPH zo zálohy na tovar

Ahojte vsetci poradaci, som stvrtrocny platitel DPH. V juni som vystavila zalohovu fakturu na 50% ceny a presne 30.6.2006 mi ju zaplatili. Tovar som dodala 3.7.2006. Teraz neviem, kolko mam odviest DPH za 2.kvartal?
a) neodvadzam, lebo dodanie je az v 3. kvartali
b) odvadzam 50% fakturovanej DPH, lebo som prijala zalohu v 2. kvartali
c) odvadzam celu DPH

Dufam, ze d) je spravne :-))) Majte krasny den a vopred vdaka za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sesil je offline (nepripojený) sesil

    sesil
    b/ je správne. V 3.Q. vo fakture odrátaš vyfakturovanú zálohu s DPH a rozdiel odvedieš.

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    Deň kedy si prijala zálohovú platbu je dnom zdaniteľneho plnenia. teda v tvojom príapade tých 50% a toho 30.06.

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    § 19
    Daňová povinnosť
    pri dodaní tovaru a služby

    (4) Ak je platba prijatá pred dodaním tovaru alebo služby, vzniká daňová povinnosť z prijatej platby dňom prijatia platby.

    ala13 je offline (nepripojený) ala13

    pehy na nose ala13
    Dakujem. A teda staci odviest 50% z DPH? Lebo tam sa nic o CIASTOCNOM prijati platby nehovori.

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    ala13
    Dakujem. A teda staci odviest 50% z DPH? Lebo tam sa nic o CIASTOCNOM prijati platby nehovori.
    (4) Ak je platba prijatá pred dodaním tovaru alebo služby, vzniká daňová povinnosť z prijatej platby dňom prijatia platby.
    Teraz v tomto kvartali odvedieš tých 50% a v ďaľšom ten rozdiel. Ved až v ďalšom tovar dodáš a budeš vystavovať faktúru kde už bude odrátaná zálohová platba.
    Naposledy upravil bv_alexandra : 22.07.06 at 07:00

    ala13 je offline (nepripojený) ala13

    pehy na nose ala13
    Ok, lenze teraz mam problem, ako to predkontovat? Mne to softver stale neberie do DP DPH!

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Vystav si faktúru k došlej zálohovej platbe ( so zdaniteľným plnením 30.06.2006). Túto si zaúčtuješ a soft ti ju dá aj do DPH.

    ala13 je offline (nepripojený) ala13

    pehy na nose ala13
    Vdaka, a to aj ked som uz k 3.7. vystavila fakturu na dodanie tovaru na plnu sumu?

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    ala13
    Vdaka, a to aj ked som uz k 3.7. vystavila fakturu na dodanie tovaru na plnu sumu?
    Nerozumiem prečo plnu sumu? Najprv si vystaviš fa za zálohu a potom fa za tovar kde si odrátaš zálohu. Takže faktúra je už ponížená o zálohu.
    Môj názor. K 30.06. faktúra č. 1 k prijatej zálohovej platbe napr 119,-
    k 03.07. faktúra za dodanie tovaru resp služby minus odpočet zálohy
    napr. fakt. č. 2 suma 238,-
    odpočet zálohy fa č. 1 -119,-
    celkom k úhrade 119,-

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    faktura na plnu sumu 3.7. musí byť, lebo je to ostra faktura k dodaniu. ale musí tam byť odvolávka na faktúru k prijatej platb a udaje z nej uvedené mínusom, teda aj mínus ZD aj mínus DPH. Potom celková suma k úhrade matematicky vyjde na tych 50% DOPLATKU ALE JE JASNé, kedy a ako treba účtovať či už nákldy alebo DPH ako aj uplatniť jej odpočítanie.
    =============
    celková faktúra 3.7. znamená, že DPH odvedieš za júl, ale ty musíš DPH k 50%-ej zálohe oidviesť Z za jún.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.