Zavrieť

Porady

Ako sa dá právne vyriešiť priatelova investícia do môjho domu?

Dobrý deň.Potrebovala by som poradiť,či sa dá neako právne vyriešiť,keď môj priateĺ investuje do môjho domu. Ja na neho nechcem prepisať žiadny podiel (kôli jeho ex) a on zase nebude vrážať peniaze do niečoho čo neni jeho. Môžete mi prosím poradiť ako by sa to dalo najrozumnejšie vyriešiť aby sme boli obidvaja spokojný? Ja mám dve deti, on tiež (+ 2 exmanželky). Čo keď sa náhodou rozídeme alebo ked by sa mu niečo stalo ako vyplatím jeho deti? A keby sa niečo stalo mne ako by jeho vyplatil môj exmanžel ,na základe čoho? Dom je výlučne v mojom vlastníctve.(ťarcha je úver na bývanie). Vopred ďakujem za odpoveď.
3 komentárov     zbaliť
vicktor Nejaka zmluva o pozicke vo vyske jeho "Investicie", ktoru splatis na jeho vyzvu po (ocakavanom) rozchode.
Mária27 viktor, výborne - ale prečo to dávaš ako doplňujúcu otázku?
vicktor Nepovazujem tento momentalny napad za plnohodnotnu odpoved, tak som ho chcel uverejnit ako poznamku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ako sa dá právne vyriešiť priatelova investícia do môjho domu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.