Zavrieť

Porady

EXCEL - Dá sa otočiť celková tabuľka resp. poradie riadkov?

Vpisujem do excelu stále nové údaje do riadkov a keď súbor otvorím, musím samozrejme nájsť nájsť posledný z nich. Kým sa dostanem na tisíci riadok tak... A to sa týka desiatich rôznych hárkov. Zaujímalo by ma či sa dá nastaviť, že by boli zoradené naopak a ja by som vpisoval stále hore do prvého riadku ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mepex je offline (nepripojený) mepex

    mepex
    Prikladám riešenie pomocou tabuľky a pár funkcií. V stĺpcoch C a D je rozklad výpočtov. Môže sa upravovať iba stĺpec Naz (B). Stĺpce C a D nemusia existovať.
    Naposledy upravil mepex : 28.09.17 at 07:19
    Kabaka123 Geniálne riešenie, super.
    mepex Ďakujem za pochvalu. Potešila :-)

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Musel by si si ten riadok vytvarat a tak vpisovat, dat a to da, ale nie je to az take prakticke.
    Co takto skusit pozuivat klavesovu skratku prechod na posledny riadok tabulky?
    V tomto pripade by malo fungovat stacenie za sebou (nie sucasne) klavesy End a sipka dolu, ked si na prvom riadku tabulky alebo sucasne CTRL+sipka dolu.
    Kabaka123 napadlo mi presne to isté... klávesové skratky na posledný riadok

    xxn je offline (nepripojený) xxn

    xxn
    Inou možnosťou je nevpisovať dáta priamo do tabuľky ale vkladať ich pomocou formulára.
    Na nete nájdeš viacero návodov ako na to. Jeden je napr. tu: http://pcworld.cz/software/10-tajnyc...lu-5-dil-45085
    alebo praktický príklad tu: http://pc-help.cnews.cz/viewtopic.php?t=68467

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Dá ... ale treba vedieť. Zaveď si stĺpec A s číslovaním riadkov. Potom daj zoradiť podľa prvého stĺpca od Z po A a ulož. Ďalšie riadky už pridávaj nahor.
    Kabaka123 presne aj toto mi napadlo....od Z po A

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    A čo takto?

    Očíslovať prvý stĺpec od 1 až..... a použiť automatický filter od Z po A? Tým pádom bude posledný riadok ako prvý a ty pridáš hore riadok a číslovanie bude pokračovať smerom hore....
    Naposledy upravil Kabaka123 : 26.09.17 at 16:43
    automatický filter ZA.jpg  

    EXCEL - Dá sa otočiť celková tabuľka resp. poradie riadkov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.