Zavrieť

Porady

excel tabuľka-prosím o pomoc pre začiatočníka

Ahojte,
hľadám pomoc pri zhotovovaní excelovskej tabuľky do práce. V exceli som začiatočník a nepoznám funkcie, podmienky ani príkazy.
Viem, že to čo chcem sa dá vytvoriť. Nájde sa nejaká dobrá duša, čo mi s tým pomôže?
Jedná sa o vytvorenie prehľadu o čerpaní dovolenky.
Čo chcem? - Ak uvediem do bunky po dátumom nejaké číslo(napr.1), chcem aby sa mi bunka automaticky zafarbila(napr.na čierno) a zároveň odrátala dané číslo z kolonky "stará"dovolenka až po nulu. Ak bude "stará"dovolenka na nule, chcem aby sa ďalšie čísla odrátavali z "nová"dovolenka.

Ďakujem vopred veľmi pekne za každú drahocenú pomoc.

Pekný parný dník všetkým.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Najvyssi cas, zacat sa ucit funkcie, podmienky a prikazy
    Inak je dost podstatne uviest, v akej verzii Excel pracujes, lebo nie vstky verziu zvladaju vsetky funkcie.

    Na zaciatok staci, ak si das do vyhladavaca "podmienene formatovanie" a prestudujes si, ako to funguje.

    tym urcite zvladnes to podfarbovanie.

    http://www.google.sk/search?hl=sk&so...&aqi=&aql=&oq=

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    .

    luccuv je offline (nepripojený) luccuv

    luccuv
    ďakujem, to je super, hlavne tá "polopatistická" ukážka..skúsim to pre začiatok takto..
    inak skúšala som všelijaké teoretické príručky, ale nič mi to nedalo, nakoľko nepoznám význam odborných výrazov ako napr.konvertovať, atď, ..takže je to dosť náročné..

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    luccuv Pozri príspevok
    ďakujem, to je super, hlavne tá "polopatistická" ukážka..skúsim to pre začiatok takto..
    inak skúšala som všelijaké teoretické príručky, ale nič mi to nedalo, nakoľko nepoznám význam odborných výrazov ako napr.konvertovať, atď, ..takže je to dosť náročné..
    v excel calkul môžeš urobiť takto :
    otvoríš si zošit : dovolenky
    1. list menoslov nárok
    2. list menoslov čerpanie + sumár čerpania
    3. list menoslov zostatok (= klik na bunku 1. listu mínus sumár/klik na bunku z 2. listu zelená fajka)

    A potiahneš na celý menoslov.Za menoslovom si môžeš ukotviť a tabuľku (väčšiu ako monitor) ti "podroluje" pod menoslov
    Naposledy upravil rudopp : 23.08.11 at 13:41

    mepex je offline (nepripojený) mepex

    mepex
    Možno by sa Vám pačilo aj takéto riešenie. Druhý list je možné skopírovať podľa počtu zamestnancov a ako názvy uviesť ich skrátené priezviska napr. 2 znaky a 1 znak mena.

    tomasjuve je offline (nepripojený) tomasjuve

    tomasjuve
    mam taky problemik mam rovnicu so styroma neznamimy a viem si spravit 4 tabulky kde vzdy za tri nezname dosadim cislo a stvrtu hodnotu mi excel vypocita ked si spravnem vyvodim neznamu,

    toto je ale trochu neprakticke chcel by som jednu tabulku v ktorej v roznych mesiacoch mozem mat rozne nezname, napr raz mam nezname naklady , raz mam neznamy prijem , a stacila by mi jedna rovnica a excel by automaticky vypocitaval nezname ktore treba , je to mozne ? ak ano nejaky postup please

    tomasjuve je offline (nepripojený) tomasjuve

    tomasjuve
    marjankaj Pozri príspevok
    A prečo tu píšeš v cudzej reči?
    to bola reakcia na mna ? ako to mam chapat?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    tomasjuve Pozri príspevok
    to bola reakcia na mna ? ako to mam chapat?
    Tak postreh teda máš.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    tomasjuve Pozri príspevok
    to bola reakcia na mna ? ako to mam chapat?
    asi tak, ze ti nie je rozumiet
    napis kokretnejsie

    skusal si Riesitel/Solver?
    alebo pozri tu: http://www.avozarm.sk/Rovnice.htm (3 rovnice o 3 neznamych)

    tomasjuve je offline (nepripojený) tomasjuve

    tomasjuve
    1Dara Pozri príspevok
    asi tak, ze ti nie je rozumiet
    napis kokretnejsie

    skusal si Riesitel/Solver?
    alebo pozri tu: http://www.avozarm.sk/Rovnice.htm (3 rovnice o 3 neznamych)
    okej skusim zrozumitelnejsie , mam rovnicu o styroch neznamych, v excely si vyvodim vzorec pre jednu neznamu a za zvysne tri dosadzujem konkretne hodnoty - podla toho ake hodnnoty su to mi vychadza neznama a mozem to urobit pre lubovolny pocet pripadov,

    potom si vyberiem druhu zo 4 neznamych tiez upravim rovnicu a postupujem rovnako, to som spravil

    otazka je ci mozem spravit tabulku , kde raz nebudem vediet vypocitat x a za ostatne si viiem dosadit hodnoty, v dalsom riadku zase nebudem vediet vypocitat z a za ostatnne si viem dosadit hodnoty, ergo ci mozem pre cellu tabulku zadat rovnicu len v jednom tvare a escel byy podla potreby vypocitaval ktoru neznamu treba v ktorom riadku vypopcitat

    idem pozriet co si postla

    tomasjuve je offline (nepripojený) tomasjuve

    tomasjuve
    marjankaj Pozri príspevok
    Niečo takéto?
    celkom som to tvoje nepochopil , neviem co myslim tou bunkou B1 a s makrami som zatial este nepracoval, ale pre obraznost oco mi ide tieez hadzem prilohu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.