Zavrieť

Porady

Ako umiestniť komínové dvierka?

Ako umiestniť komínové dvierka - maú byť zasumnuté do šamotovej rúry a lícovať s betónovou tvárnicou, môže trčať šamotová rúra z komína a na nej komínová čiapka ?
Mám postavený komín Quatro, keď som na skúšku priložil komínové dvierka tak nevošli do otvoru v šamotovej vložke a ani nelícujú s povrchom betónovej tvárnie. Má to tak byť alebo mám dodané iné dvierka ? V stavebninách som ich priložil k inej šamotvoej vložke ani tam nevošli do otvoru. Údajne nameli nijaký taký problém.
Murári mi nechali trčať z komína zo 10 cm šamotovej vložky. Nechcem do toho zashovať odrezaním karbobrúskou ako mi niekto radil. Chcem tam nasadiť otočnú hlavicu, môže to tak byť ?
Naposledy upravil Dav : 11.10.17 at 08:47
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Podmienky pre navrhovanie komínov sú stanovené v normách a zákonoch Slovenskej republiky. Ich dodržiavaniu sa pri projektovaní a stavbe komína venuje mimoriadna pozornosť. Zároveň projektant musí dbať na to, aby pri navrhovaní komína zohľadnil v rámci možností nielen súčasné, ale aj budúce požiadavky užívateľa na vykurovanie.
    Projektovanie komínov upravuje napríklad vyhláška Ministerstva vnútra SR číslo 401/2007 Zbierky zákonov o technických podmienkach a požiadavkách na protipožiarnu bezpečnosť pri inštalácii a prevádzkovaní palivového spotrebiča, elektrotepelného spotrebiča a zariadenia ústredného vykurovania a pri výstavbe a používaní komína a dymovodu a o lehotách čistenia a vykonávania kontrol. Vyhláška Ministerstva životného prostredia SR číslo 338/2009 určuje vykonávanie niektorých ustanovení zákona o vzduší. Pri projektovaní komína sa treba riadiť stanovenými požiadavkami, ktoré určujú technické normy, napríklad STN EN 13 384-1, STN EN 15 287-1.

    ZDROJ : internet

    POZNÁMKA :
    Teraz je aj trochu neskoro na interesovanie.
    Osobne by som sa ale neriadil internetom, ale skôr zašiel za nejakým kominárom.

    Ako umiestniť komínové dvierka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.