Zavrieť

Porady

Ako postupovaťpri znížení miery postihu na 60%

Ako postupovať ak mi bolo povedané PL,že mi znižuje zo 70% mieru postihu na 60%
Naposledy upravil Dav : 21.10.17 at 19:39
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    no ja si myslím, že zlepšenie zdravotného stavu je aj dôvodom na oslavu
    ak myslíš na ID (odvolanie) - tak v rozhodnutí budeš mať napísané, že čo treba - aj kam poslať, ak sa chceš odvolať - postupuj presne podľa toho (zdôvodniť)
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Majko64 Neviem co ta no nova posudkova rehabilitačná lekarka chce lebo ona nebude citat akych mi tu Odbornikov.Ale tito odbornici ma dostali do takeho stavu aký je inač prognozy boli bud budem do konca zivota na lehatku alebo mentalne retardovany.Tak s vyhrazanim ,že ak nepojdem na diagnosticke vysetrenie do Plesivca tak budem mať pozastavený dôchodok.
    Majko64 Konecne som prišiel na to asi či ako komunikovať ??
    Katy a R Ak od teba požadujú nejaké vyšetrenie - tak to jednoducho sprav.
    Ale ešte sa pozastavím nad tým, čo si napísal o chránených dielňach. naozaj je ten náš systém nejaký "chorý" - ke´d vlastne zamestnávateľom sa oplatí zamestnávať viac ID nad 70% - sú vyššie dotácie ako pre ID do 70 % . A bohužiaľ - vo väčšine prípadov potom zamestnávateľ doporučuje vybaviť si ten vyšší dôchodok ... a samozrejme očakávajú výkon ako od 100% zdravého - to len odpozorované z okolia. ale chcem veriť, že sa nájdu aj zamestnávatelia, ktorí naozaj vytvoria vhodné podmienky pre ID - veď na to by tie dotácie mali byť.
    Majko64 Zatiaľ Ďakujem ti pekne...
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Keď ti príde rozhodnutie z ústredia SP, môžeš sa v stanovenej lehote odvolať, ak sa tvoj zdravotný stav nezlepšil. Mal si invaliditu 70% alebo viac ako 70?
    Majko64 No od r.2008 kedy sa mi stal ten prac.úraz je to zlepšenie ale nie je to a ani nebude ako pred úrazom.Ale najlepšie je na tom ,že pridem o pracu v chránenej dielni keďže zamestnávateľ vyzaduje mieru poklesu nad 70% a obvodna mi povedala kym budem u nej pacientom tak mi nedá suhlas ani na vodica skup.E ani nocné ani pracu vo vyskach tak kde môžem isť pracovať ??
    veronikasad Ak by si mal zdravotny stav pred úrazom, nemal by si žiadnu invaliditu. Tvoje percento invalidity vystihuje zníženie schopnosti výkonu práce voči zdravému cloveku

    Ako postupovaťpri znížení miery postihu na 60%

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.