Zavrieť

Porady

Neuhradené preddavky - DP / FO

FO neuhradila preddavky na daň z príjmu v roku 2004. Povinnosť platiť preddavky mu vznikla na základe priznania za rok 2003. Následne za rok 2004 mu opäť vznikla daňová povinnosť a daň riadne uhradil. Teraz mu však došiel list z DÚ, ktorým ho upozornili na nesplnenie povinnosti odvádzať preddavky v roku 2004. Neviete náhodou niekto, ako je nezaplatenie preddavkov na daň z príjmu FO sankcionované? Nemáte s tým niekto skúsenosť?
Prevetral som archív a nič podobného som nenašiel. Ďakujem za pomoc!!!
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Anja111 Pozri príspevok
A čo v prípade, že s.r.o. vznikla 5.12.2007 a vykázala za rok 2007 stratu?
Za rok 2007 preddavky neplatila, ale má povinnosť nahlásiť predpokladaný zisk na rok 2008 a podľa toho platiť preddavky? Podľa nasledujúceho § mi to tak vychádza...

§ 42 ZDP
(5) Ak sa daň za predchádzajúce zdaňovacie obdobie týkala len časti zdaňovacieho obdobia, je daňovník pri platení preddavkov na daň povinný vypočítať si daňovú povinnosť za celé predchádzajúce zdaňovacie obdobie. Výpočet sa vykoná tak, že daň za časť predchádzajúceho zdaňovacieho obdobia sa vydelí počtom mesiacov odo dňa vzniku daňovníka do konca tohto zdaňovacieho obdobia a vynásobí sa dvanástimi. Ak daňovník existoval v predchádzajúcom zdaňovacom období menej ako tri mesiace, platí preddavky na daň na základe predpokladanej dane, ktorej výšku je povinný nahlásiť do konca tretieho mesiaca zdaňovacieho obdobia, na ktoré sú platené preddavky na daň, pričom preddavky na daň za toto obdobie sú splatné v termíne, v ktorom je povinný nahlásiť predpokladanú daň.

Vopred ďakujem za každú odpoveď.

Áno....
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, tiež mi to tak vychádzalo...
0 0
Kathryn Kathryn

Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

Neviem, či som správne pochopila a preto sa radšej poradím so skúsenejšími: ak spoločnosť vznikla v r. 2007 a zároveň dosiahla stratu, nevzniká jej povinnosť platiť preddavky - § 42, ods. 3 a), ale do 31.3.2008 oznámi Daňovému úradu, že bude platiť preddavky vo výške 0 Sk - § 42 - ods. 8 ? Vďaka za odpoveď.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Kathryn Pozri príspevok
Neviem, či som správne pochopila a preto sa radšej poradím so skúsenejšími: ak spoločnosť vznikla v r. 2007 a zároveň dosiahla stratu, nevzniká jej povinnosť platiť preddavky - § 42, ods. 3 a), ale do 31.3.2008 oznámi Daňovému úradu, že bude platiť preddavky vo výške 0 Sk - § 42 - ods. 8 ? Vďaka za odpoveď.
Podľa § 42, odst. 5, ak spoločnosť vznikla v posledných troch mesiacoch roku 2007, tak má povinnosť platiť preddavky z predpokladanej dane, ktorej výšku nahlási na DÚ a preddavky aj zaplatí, v termíne do 31.3.2008.
0 0
alena alena

alena je offline (nepripojený) alena

nevie niekto poradiť čo urobiť, ak spoločnosť omylom platila štvrťročné preddavky miesto mesačných? Môže byť za to pokuta? Ďakujem
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Skús si vypočítať úrok z omeškania na stránke drsr /je tam kalkulačka/. Počet dní omeškania vypočítaš vždy zo sumy, ktorá mala byť platená mesačne a napočítaš počet dní omeškania do dátumu, kedy bola splatná.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

prosim Vas pekne nemate nahodou nejaky vzor ODVOLANIA NA SANKC. UROKY? dakujem
0 0
enad enad

enad je offline (nepripojený) enad

Mám nasledovný prípad:
Daňovníkovi FO vznikla za rok 2007 povinnosť platiť štvrťročné preddavky na daň z príjmov fyzických osôb. Prvý krát mal podnikateľ FO uhradiť preddavok do 30.6.08, lenže od 6.8.2008 má prerušené živnosť. Samozrejme žiadne preddavky neplatil....
Ako na to zareaguje DU? Je povinnosť platiť preddavky aj ked je živnosť prerušená?
Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať