Zavrieť

Porady

Vyber lekara

Ahojte.
Chcela by som sa poradit ohladom vyberu odborneho lekara - gynekologa. Mozem si vybrat gynekologa aj mimo obvodu do ktoreho patrim podla trvaleho bydliska? Dlhodobo byvam a pracujem v ZA, napriek tomu mam trvale bydlisko stale na vychode Slovenska. Myslite, ze by to mohol byt problem pre lekara alebo pre VSZP?
Vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Môžeš si vybrať kohokoľvek chceš. Ale mal by mať zmluvu s tvojou zdravotnou poisťovňou.

    hana.m. je offline (nepripojený) hana.m.

    hana.m.
    Velmi pekne dakujem. Predpokladam ze zmluvu s VSZP ma, pretoze sa ma na poistovnu pytala a objednala ma o tri tyzdne. Len som zabudla povedat o tom trvalom bydlisku a nevedela som ci z toho nebude problem... Dakujem.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Od "starého" lekára by si mala mať "Výpis zo zdravotnej dokumentácie" a s tým papierom potom ísť za tým "novým" lekárom.

    alternativa je offline (nepripojený) alternativa

    alternativa
    Mam takuto skusenost s vymenou gynekologa: nemala som v minulosti nejaky gynekologicky problem. Dokumentaciu od starej lekarky novy gynekolog nechcel. Urobil kompletne vstupne vysetrenie - krvne analyzy, stery, sono, mamografiu a zalozil mi kartu.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    hana.m.
    Velmi pekne dakujem. Predpokladam ze zmluvu s VSZP ma, pretoze sa ma na poistovnu pytala a objednala ma o tri tyzdne. Len som zabudla povedat o tom trvalom bydlisku a nevedela som ci z toho nebude problem... Dakujem.
    Hanka, myslím, že nebude problém, ak si nenahlásila svoje trvalé bydlisko, nemalo by vadiť, že si z opačnej strany Slovenska. Lekári dnes bojujú o pacientov.

    Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

    Mackovka
    Keď som menila lekára, tak si ten nový sám vyžiadal dokumentáciu od pôvodnej lekárky. U odborných lekárov treba odporúčanie, keď je pacient mimo okresu, ale u gynekológia netreba odporúčanie vôbec.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Odporúčanie netreba, ale keď odchádzaš od "starého" lekára, tak sa treba u neho odhlásiť a on by ti mal dať automaticky Výpis z karty.... a s tým už ideš za novým lekárom.

    Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

    Mackovka
    Mne lekárka, od ktorej som odchádzala nebola ochotná dať výpis zo zdravotnej dokumentácie, ktorú evidovala. Menila som zamestnanie a bolo mi už nevýhodné k nej dochádzať. Ale nový lekár s tým nemal problém, na vyžiadanie výpis poslala.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Nie je problém, aj keď máš inde trvalý pobyt, či sa jedná okresu, či kraja. Podstatné je, že Ťa chce evidovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.