Zavrieť

Porady

OMEGA - vzájomný zápočet

Dobry den,
potrebujem poradit (v Omege) ako mam urobit zapocitanie doslych fa s dobropismi, ale mam 4 dobropisy na sumu 14 589,- Sk a su zapocitane s fa (je ich asi 11-v roznych sumach) ako to mam urobit aby boli fa aj dobropisy uhradene?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    je to zapocet, kde na oboch stranach zapocitavas rovnaku vysku sumy a nikto uz nic nedoplaca?

    sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

    sara-ke
    andreaS
    je to zapocet, kde na oboch stranach zapocitavas rovnaku vysku sumy a nikto uz nic nedoplaca?

    v danej firme mame asi 15 neuhradenych faktur-zavazok su vo vyske 32 150,- ale mame u nich aj 4 dobropisy vo vyske 14 589,- a tak do tej vysky nam zapocitali najstarsie neuhradene fa (ich celkova suma je tych 14 589) as k tomu 1 fa bola na sumu 3158,- a odpocitali len 1988,- cize mame este uhradit z tej fa len sumu 1170,- zvysok je zapocitany , neviem ako to mam urobit v omege.

    neviem ci som to vysvetlila zrozumitelne, hm?

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    cez interný doklad.. v makre si daj Z - ako zápočet.. a omega ti to pekne spraví.. ak je to iba čiastočný zápočet, dáš tam sumu, ktorá sa započítava

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    ja robim takto, ak treba cosi doplatit /ci uz zo strany dodavatela alebo odberatela/:

    - urobim si list, kde uvediem vsetky faktury, ktore sa zapocitavaju a vycislim rozdiel, napr. mam ja doplatit 2.000,-
    - tak ku datumu platby cez ucet si prilozim tento zoznam /samozrejme odsuhlaseny oboch stran/
    - a idem rad za radom, ak je dosla fa, dam ju celu uhradit, ak je nasa vystavena, dam ju celu do prijmu...
    - v konecnom dosledku mi vyjde presne ten doplatok 2.000,- a mam aj vsetky ostatne pouhradzane

    Zapocet ako uvadza babenko robim iba ak je zapocet rovnaky a vysledok je 0,-. Moj sposob je mozno zlozity, ale aspon sa nepomylim a som si ista, ze to mam pouhradzane a vyparovane.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    ak je dohoda o vzájomnom zápočte pohľadávok a záväzkov, určite je tam výsledok nula s tým, že faktúra, ktorá bola započítavaná čiastočne, sa uhradí dodatočne bud cez banku alebo pokladňu. takže žiadny problém v tom nevidím..a hlavne, prečo si robiť zbytočnú robotu... ked ide niečo jednoducho

    sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

    sara-ke
    babenko1
    cez interný doklad.. v makre si daj Z - ako zápočet.. a omega ti to pekne spraví.. ak je to iba čiastočný zápočet, dáš tam sumu, ktorá sa započítava

    dobry den,

    urobila som si ten zapocet faktur, podla tohto vzoru, vsetko mi pekne uhradilo ale na konci mi pri ukladani hadze, ze je porusena podvojnost uctovania lebo mam iba na strane MD 321, co mam dat na str. D, alebo to mozem nechat tak?

    diiiik

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Ak robíš zápočet cez ID vzor Z, tak pri dobropisoch musíš mať 321 na opačnej strane a potom by to malo byť v poriadku. Musíš mať však aj došlé dobropisy zaúčtované cez Došlé dobropisy vzor 29 - Zníženie ceny.

    sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

    sara-ke
    dobry den, zas k tomu zapoctu, ked dam vzor 29, tak mi dobropis uctuje vsetko na MD cize 321 aj 343 aj 112 (takto ma byt vsak?)
    a ked dam ID -- vzor Z tak mi tiez uctuje 321 na MD a preto mi hlasi porusenu podvojnost uctov. ako to ma byt spravne, ktore ucty maju byt kde?????

    prosim poradte mi dakuejm

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Ak budeš robiť zápočet a vo výbere si budeš vyberať došlé dobropisy z evidencie, tak Ti bude 321 dávať na druhú stranu a nebude porušená podvojnosť účtovania. Správne si napísala, že pri zaúčtovaní dobropisu Ti 321 dá na stranu MD a pri úhrade - zápočte - to bude strana D a obyčajné faktúry budú pri úhrade - zápočte - na strane MD.

    kira je offline (nepripojený) kira

    kira
    Možno smiešna otázka, ale: v januári nám vyfaktúrovali úroky z pôžičky- môžem urobiť vzájomný zápočet aj na tieto úroky spolu s dod. faktúrami v PÚ?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    kira
    Možno smiešna otázka, ale: v januári nám vyfaktúrovali úroky z pôžičky- môžem urobiť vzájomný zápočet aj na tieto úroky spolu s dod. faktúrami v PÚ?
    Ak je to dodávateľská faktúra neskúmaš začo bola vystavená, je to tvoj záväzok tak ako aj tie ostatné DF. Veď nebudeš započítavať úroky ale DF - nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.