Zavrieť

Porady

stravné lístky v sw Pohoda

ako mám v pohode účtovať faktúru a spotrebu stravných lístkov? jedná sa o szčo , kupuje si lístky 2 krát ročne. pomohol by mi podrobný postup, ak by niekto bol ochotný mi to vysvetliť.
Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janka4 je offline (nepripojený) janka4

    janka4
    S rovnakým problém sa práve teraz trápim ja a neviem nájsť na to odpoveď hoci už poradu aj google prehľadávam hodiny. Poriešili ste to už nejako, prípadne vedel by niekto pomôcť? Ešte upresňujem, že účtujem v jednoduchom účtovníctve.
    Vopred ďakujem.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    SL SZČO sa nedajú kupovať spätne, inak postup je velmi jednoduchý. Došlú faktúru zaeviduješ do knihy záväzkov, uhradu fa rozdelíš na SL = VNZD a manipulačný poplatok, vrátane DPH = VOZD v členení služby. Z manipulačného poplatku nie je možný odpočet DPH.

    Mesačne cez interný doklad na základe evidencie dochádzky preúčtuješ zodpovedajúci počet SL do VOZD.

    Pokial eviduješ SL aj v knihe cenín, tak nákup SL zaeviduješ ako príjem a mesačnú spotrebu ako výdaj.

    V Pohode neúčtujem, postup by mal byť vo všetkých SW JU rovnaký.
    bodliak S týmto sa stretávam opakovane. Prečo je DPH z manipulačného poplatku mimo ?
    veronikasad V tejto téme, v príspevku od Janky Acsovej, je stanovisko DR SR k odpočítaniu DPH
    "Náklady na stravovanie nemožno považovať z hľadiska zákona o DPH za náklady na tovary a služby, ktoré fyzická osoba prijala na účely svojho podnikania, a teda fyzickej osobe, platiteľovi dane, v zmysle § 49 zákona o DPH pri nákupe stravných lístkov a stravovacích poukážok na osobnú spotrebu nevzniká právo na odpočítanie dane."
    https://www.google.com/url?sa=t&rct=...LG1UeCmMH5kaSt

    Či sa odvtedy niečo zmenilo, neviem, informáciu mám zo školenia k DPH.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bodliak S týmto sa stretávam opakovane. Prečo je DPH z manipulačného poplatku mim
    Z hľadiska odpočítania dane je služba sprostredkovania stravovania službou prijatou na osobnú spotrebu, preto si platiteľ dane podľa § 49 ods. 2 zákona o DPH daň odpočítať nemôže.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bodliak To je reštaurácia. SZČO si môže hodiť do nákladov aj 4.80 ak má bloček na denné menu. Chápem, že z toho si DPH neodpočíta. Ale hentá spoločnosť mi sprostredkovala cenninu, nie stravovanie.
    veronikasad Čítaj pozorne odpoveď Tweety, aj stanovisko DRSR - ide o osobnú spotrebu daňovníka ...
    bodliak Osobná spotreba, ktorá ide do nákladov. Zase kurvíme logiku... Takže, keď kúpim víno a rozdám ako pozornosť, z toho si DPH odpočítať môžem, ale keď mi niekto sprostredkuje stravenky, z poplatku už nie. Víno áno, aj zo samotného vína, stravenky ani z poplatku. A potom sa čudujú, že ich máme za pajácov...
    veronikasad Že ty si nešiel kandidovať za poslanca NR SR ...
    bodliak Nie som zlodej, povaľač, podvodník... Nemám na to.
      zbaliť

    stravné lístky v sw Pohoda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.