Zavrieť

Porady

Je možné dostať počas RD odstupné?

Dobrý deň. Pred nástupom na materskú, som pracovala v 3.smennej prevádzke, bola som vydatá. Prednedávnom sme sa rozviedli a keďže som na RD, chcela som sa vrátiť do práce, ale nechcú mi umožniť pracovať na 1smenu. Jasne mi povedali, že si mám hľadať prácu inde, že majú výnimky iba pre tehotné. Ja žijem s dieťaťom sama, 100km od rodiny, takže nemám možnosť chodiť na smeny. Mám nárok na odstupné? Ako mám postupovať?
veronikasad Dopln vek dieťaťa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak nastúpiš po RD , buď ti dajú výpoveď z organiz. dôvodov alebo Dohodu rovnako z tých istých dôvodov. V oboch prípadoch máš nárok na odstupné.
    Splnila si si svoju zákonnú povinnosť a oznámila nástup do práce po skončení RD?
    Naposledy upravil Tweety : 17.03.18 at 10:35
    akopostupovat Zatiaľ som bola iba osobne vysvetliť moju situáciu, prečo sa nemôžem vrátiť na 3 smeny.
    mari2x Napíš , odovzdaj , kópiu si nechaj potvrdiť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zamestnavatel ti nemoze dat vypoved (okrem vypovede kvoli zruseniu firmy) ak si osamela matka, ktora sa stara o dieta do 3 rokov.
    Ak sa teda vratis do prace skor ako tvoje dieta bude mat 3 roky - pisomne to oznamis, zamestnavatel ti bude musiet najst miesto alebo sa s tebou dohodnut na skonceni PP dohodou z dovodu zrusenia prac.miesta - iba v takom pripade by si mala narok na odstupne.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    akopostupovat Kedze to je 3smenna prevadzka a keby som pracovala len na 1smenu, ten clovek by potom chybal na 2dalsich smenach. Problem je z ich prevadzkovych dovodov.
    ivka70 Ani z prevadzkovych dovodov nemozu dat vypoved osamelej matke s dietatm do 3 rokov. Zakonnik prace to neumoznuje.
    akopostupovat Cize, keby chceli odo mna vypoved dohodou, musia mi dat odstupne? A keby ma vzali spat, dali robit iba ranne nemozu ma vyhodit z inych dovodov, ze je vela zamestnancov a podobne?
      zbaliť

    Je možné dostať počas RD odstupné?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.