Zavrieť

Porady

oneskorená došlá fa

práve mi došla fa, ktorá sa omylom dlhšie cestovala. Zdaniteľné plnenie je v 6. mesiaci. Došla mi dnes teda 8.8. Môžemsi dať dátum prijatia 8.8. a DPH uplatniť v 3.štvrťroku, keďže sme štvrťročný platcovia alebo ju mám zaradiť do 2. štvrťroku a dať opravné DPH za 2. štvrťrok.

Ďakujem.
Usporiadat
Kirk Kirk

Kirk je offline (nepripojený) Kirk

katka.j
ahojte, chcela by som reagovať na zabudnuté bločky z registračnej pokladnice. Pokiaľ neuplatníte dph v mesiaci resp. štvrťroku, v ktorom bol doklad z pokladnice vystavený sú dve možnosti:
1. urobiť dodatočné daňové priznanie za uvedené obdobie
2. doklad z registračnej pokladnice zaúčtovať nasledujúci mesiac, s tým, že dph bude neuplatnená na 548 (AE) a zároveň bude táto nedaňovým nákladom.
Podľa §51 ods 2 si bločky môžeš uplatniť v danom mesiaci alebo bezprostredne nasledujúcom mesiaci (resp. nasledujúcom zdaňovacom období).
Naposledy upravil Kirk : 14.09.06 at 10:50
0 0
tamara tamara

tamara je offline (nepripojený) tamara

ahojte, sme mesačný platcovia DPH, dnes mi prisli 2 faktúry od dodávateľa, jedna vystavená aj dátum zd.plnenia z mája /neviem prečo to doteraz držali/ a druhá vystavená v auguste a dátum zd.plnenia júl....môžem si z obidvoch uplatniť DPH v tomto mesiaci, alebo treba podať opravne?? dakujem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
z júla môžeš dať do augustového DPH,
z mája dodatočné DPH.
ak sa mýlim opravte ma.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

ahojte, potrebujem od Vas pomoc. V septembri nam prisla faktura z Ciech. Datum vyhotovenia a aj datum zdanitelneho plnenia je na nej april 2006. Ide o samozdanenie, ale teraz neviem, ci si ju mozem uplatnit v septembri alebo robit dodatocne za april. Na fakture mam riadne peciatku datumu, kedy to prislo do firmy. Je to zapisane aj v doslej poste. Este jedna vec k tejto fakture. Najprv bola zalohova faktura, za ktoru sa aj zaplatilo, ale len teraz prisla riadna faktura, kde je k uhrade 0,- Kc.
Dakujem Vam za odpoved
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

nikto mi neporadi? pleeeeeeaaaaseeee
0 0
EkoMax EkoMax

EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

Ja by som pre istotu podala opravné daň. priznanie, pretože ide o zahraničnú faktúru .
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

nikto iny sa mi nevyjadri? Neviem si rady, lebo za opravne mi aj tak vyrubi danovy urad pokutu a ide len o sumu zaklad dane, dph sa mi tym nenarusi.
Prosim pomozte!!!
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Daňová povinnosť vzniká podľa § 20 a vo Vašom prípade predchádza časovo možnosť daň odpočítať.
Ste povinná podať dodatočné daňové priznanie pre vznik daňovej povinnosti. Ak je reálne doručenie faktúry neskôr, právo na odpočítanie dane máte najskôr v zdaňovacom období, kedy ste faktúru obdržali.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Vo svojej predchádzajúcej odpovedi predpokladám, že došlo k dodávke tovaru v mesiaci apríl 2006.
Ak to bolo inak, tak by predchádzajúca odpoveď nemusela byť úplne presná.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

islo presnejsie o material
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
michelle84
islo presnejsie o material
Čiže tovar. Pre účely DPH. ZDPH pozná iba dodávku tovaru alebo dodávku služby.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Ak tomu dobre rozumiem, tak spravim dodatocne priznanie k dph za mesiac april 2006.

Dakujem Vam velmi pekne za radu.
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Všimla som si, že si úplne neodpovedala, či dodanie materiálu fyzicky prišlo v apríli?? Ak prišlo v apríli, tak dodatočné by sa malo urobiť, ak až v septembri, tak by to bolo inak.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Tak, zistovala som vcera vsetky informacie aj na zasobovani. Tak zalohova faktura bola vystavena v marci, zaplatena bola v maji. Material bol dodany v maji. Riadna faktura prisla na konci septembra s aprilovym datumom. Pripominam, ze ide o cesku fakturu. Takze teraz neviem, ked na fakture je april, ale material prisiel v maji, za ktore obdobie mam robit dodatocne danove priznanie. Poradi mi niekto? Dakujem Vam velmi pekne za vsetky rady!
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

posúvam .......
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

michelle84
Tak, zistovala som vcera vsetky informacie aj na zasobovani. Tak zalohova faktura bola vystavena v marci, zaplatena bola v maji. Material bol dodany v maji. Riadna faktura prisla na konci septembra s aprilovym datumom. Pripominam, ze ide o cesku fakturu. Takze teraz neviem, ked na fakture je april, ale material prisiel v maji, za ktore obdobie mam robit dodatocne danove priznanie. Poradi mi niekto? Dakujem Vam velmi pekne za vsetky rady!
Podľa mňa je smerodatný dátum dodania. Teda samozdanenie 15.6.
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Hm, čiže faktúra bola vystavená skôr, ako nastalo nadobudnutie. Takže ja by som postupovala takto: ak bolo nadobudnutie po 15.5. tak samozdanenie 15.6. - použitie kurzu na účely DPH a zaevidovanie faktúry koncom septembra - zaúčtovanie v 9/06 plus nárok na odpočet dane.
Ešte si počkaj radšej aj na názor iných
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať