Zavrieť

Porady

vysporiadanie pozemkov v obci

V inom vlakne som zadal debatu ohladne vysporiadania pozemkov. V našej obci sa vyskytol problém,na našej ulici majú vlastníci pozemkov prihradené aj čiastky, ktoré patria obci. Obec to neriešila(kto vie prečo), len nedávno zverejnila v obecných novinách výzvu občanom, aby si prihradené pozemky odkúpili-tento rok ešte za výhodnú cenu, budúci rok má byť cena 4-násobná. My sme po ukončení staby rod. domu ožiadali obec o súhlas na stavbu plota, podmienka bola, že bude na mieste pôvodného plota-čo sme aj dodržali. Je postup obce korektný?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Je. Na ohradený pozemok obce máte s obcou zmluvu o výpožičke (bezplatné užívanie), ktorá nemusí byť písomná (§ 659 OZ)..
    suman o žiadnej zmluve nemôže byť ani reči, že mám prihradený obecný pozemok som sa dozvedel iba náhodou pred cca 1/2 rokom.V tom čase starosta odmietal akokoľvek situáciu riešiť a dokonca odmietal pozemky odpredať.
    Mária27 Nechal vám to bezplatne užívať. V každom prípade ide o vlastníctvo, čím skôr to treba dať do poriadlu.

    vysporiadanie pozemkov v obci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.