Zavrieť

Porady

poradte prosim

zdravicko planujem investovat do poligrafickeho stroja .lenze chcel by som sa spytat ako je to stou zivnostou to musim mat ukoncenu poligraficku skolu alebo ako to je nechapem tomu .lebo mam prerusenu strednu skolu na jeden rok .a nemam dokoncene studium.dajú mi nato zivnost?ak nie da sa to vyriesit dakym poligrafickym certifikatom???dakujem za poradenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    No vitaj na porade!
    V prvom rade musíš Názov svojej otázky zadať tak, aby z nej bol jasný koreň veci... to pre druhý raz , lebo sa ti môže stať, že poraďák -odborník si tvoju otázku vôbec nevšimne.

    Ty chceš podnikať v nejakej polygrafickej činnosti? V prílohe Živnostenského zákona sú vypísané živnosti, na ktoré musíš mať prax, odborné vzdelanie príp. koncesiu.

    Ak činnosť, ktorú chceš vykonávať nie je medzi týmito viazanými živnosťami, tak je to tzv. voľná živnosť a nepotrebuješ na podnikanie v tej oblasti nič okrem čistého registra trestov a veku 18 rokov.

    Takže ideme sa pozrieť do prílohy zákona.

    Polygrafická výroba??? to chceš robiť?
    Je to remeselná živnosť, ktorú môžeš vykonávať ak spĺňaš podmienky vzdelania uvedené v § 21 ods. 1 alebo v § 22 ods. 1 písm. a) až d), alebo nadobudol osvedčenie o získanom vzdelaní v akreditovanej vzdelávacej ustanovizni a osvedčenie o vykonaní kvalifikačnej skúšky pred skúšobnou komisiou podľa § 22 ods. 1 písm. e).
    Naposledy upravil Monika Kováčová : 12.08.06 at 20:34
    Monika Kováčová
    To neviem, ale určite budeš potrebovať prax v obore min. 2 roky. Napr. ako zamestnanec.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    penaone
    zdravicko planujem investovat do poligrafickeho stroja .lenze chcel by som sa spytat ako je to stou zivnostou to musim mat ukoncenu poligraficku skolu alebo ako to je nechapem tomu .lebo mam prerusenu strednu skolu na jeden rok .a nemam dokoncene studium.dajú mi nato zivnost?ak nie da sa to vyriesit dakym poligrafickym certifikatom???dakujem za poradenie

    Ak budeš chcieť mať na ŽL polygrafickú výrobu , tak musíš mať ukončenú školu s polygrafickým zameraním a prax 3 roky .Jedine mať zodpovedného zástupcu , ktorý požadované spĺňa.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ale .........ak napíšeš činnosti ako ...............
    Tlač novín, časopisov a tlačív

    Viazanie a konečná úprava kníh
    Vydavateľská činnosť
    Reklamná činnosť
    Sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti
    Podnikateľské poradenstvo v oblasti polygrafie
    Výrobky z papiera

    Uvedené vlastne skoro spolu tvorí polygrafia .Takto to prejde aj bez praxe , ja to považujem za nedokonalý zákon , ale je to tak .....zákonne a bez problémov .
    Naposledy upravil Zita5 : 13.08.06 at 07:31

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.