Zavrieť

Porady

Pomocníci v domácnosti alebo ako si vylepšiť bývanie

Chcela by som v tejto téme osloviť vás všetkých ktorí máte nejaké zlepšovacie prostriedky v domácnosti, ktorými si uľahčujete svoje domáco-pracovné povinnosti.... napr. rôzne nápady, ktorými si vylepšujete buď priamo prácu alebo bývanie. Či je to už nejaký ten pracovný nástroj, ktorý ste si zadovážili alebo niečo, čo ste si sami vymysleli alebo len niečo, čo prispieva k tomu, že sa to rýchlejšie alebo ľahšie urobí alebo to má efekt, že ste si vylepšili kvalitu bývania...
Sú to dve odlišné veci, ale myslím, že niekedy môžu úzko súvisieť...
Ďakujem!
Usporiadat
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Tak momentálne ma napadlo - pečenie. Veľmi rada chutné torty mám aj vyzdobené pekne a rôznych tvarov. Keď som mala maličkých vnukov, piekla som torty vo forme autíčiek, na Vianoce to vždy bol stromček, na Silvestra hodiny, na Veľkú noc - kraslica, na guľaté jubileá torty vo forme číslic... Keď som pred x-rokmi ako mladá nevesta povedala manželovi, čo by som si predstavovala upiecť, prišiel s hotovým výrobkom - kartónom. Z veľkého kartónu mi vyrezal tvar číslic, stromčeka, autíčka a ja som upiekla korpusy väčšinou orieškové a podľa "formy" vyrezala, to čo mi ostalo ako odrezky som použila na jeden plát torty vo vnútri, spojila som to krémom a torty boli ako z cukrárne. Vianočný stromček ozdobený bielym krémom s pridaním džemu kiwi - vlastnej výroby, po okrajoch guličky z farebných želé malín, ktoré som predtým opláchla pod vodou je pastvou pre oči, no a s dobrým krémom aj pre jazýček. A teraz už dostať v supermarketoch aj drobné jedlé ozdoby, len trošku fantázie. Takže - obyčajný kartón hoci aj z krabice od TV.
Ak budete mať záujem, pridám aj recepty na moje krémy, ale to veru nie je Dia!
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

ondrejvla
Tak momentálne ma napadlo - pečenie. Veľmi rada chutné torty mám aj vyzdobené pekne a rôznych tvarov. Keď som mala maličkých vnukov, piekla som torty vo forme autíčiek, na Vianoce to vždy bol stromček, na Silvestra hodiny, na Veľkú noc - kraslica, na guľaté jubileá torty vo forme číslic... Keď som pred x-rokmi ako mladá nevesta povedala manželovi, čo by som si predstavovala upiecť, prišiel s hotovým výrobkom - kartónom. Z veľkého kartónu mi vyrezal tvar číslic, stromčeka, autíčka a ja som upiekla korpusy väčšinou orieškové a podľa "formy" vyrezala, to čo mi ostalo ako odrezky som použila na jeden plát torty vo vnútri, spojila som to krémom a torty boli ako z cukrárne. Vianočný stromček ozdobený bielym krémom s pridaním džemu kiwi - vlastnej výroby, po okrajoch guličky z farebných želé malín, ktoré som predtým opláchla pod vodou je pastvou pre oči, no a s dobrým krémom aj pre jazýček. A teraz už dostať v supermarketoch aj drobné jedlé ozdoby, len trošku fantázie. Takže - obyčajný kartón hoci aj z krabice od TV.
Ak budete mať záujem, pridám aj recepty na moje krémy, ale to veru nie je Dia!
A nemáš náhodou nejaké foto pre inšpiráciu? (Mne sa teda chute robia aj v tejto nočnej hodine .)
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Fotografie nemám, keď som vo veľkom piekla rôzne tvary, ešte sme digitálny foťák nemali, a teraz už moje výtvory nefotím, ale sľubujem pridať - ak dožijem, na Vianoce rôzne tvary.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Aj mojou záľubou je pečenie torty podobne ako Vlastička ....a nie malej ......ja proste len ,aby bolo toho dosť .
Ale chcem len pripomenúť , že v dnešnej dobe je v ponuke strašne veľa druhov tort.foriem ako sú autičká , tulipán,podkova,kvetinka , čísla .......a podobne . Ja keď sa dostanem do obchodu domác.potrieb, tak vždy idem domov s formou , ktorú ešte vo svojej zbierke nemám .
Naposledy upravil Zita5 : 15.08.06 at 07:26
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

Mne super pomáha domáca piecka na chlieb - prídem v noci z roboty, samozrejme, nikto z rodiny sa neobťažoval nákupom - a raňajkovať chcú všetci, vytiahnem piecku, spím si a pečie sa mi chlebík... A to voňavé ráno !
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Podobne ako Vlastička aj ja som sa vyburovala na tortách. Robila som dokonca dinosaura, kapra, ale aj monitor s klávesnicou. Každé písmenko muselo sedieť so skutočnou
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Na pokrievky na hrnce pod rúčkou mám vložené korkové zátky. Je potrebné dať takej veľkosti, aby sa tam zmestili, ale aby nevypadli. Keď potrebujem nazrieť do hrnca, nemusím brať stále rukavicu(chňapku), ale len chytím za korkovú zátku. Tá sa nenahrieva. Veľmi sa to osvedčilo.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Ja keď dávam prať ponožky,tak si ich pred praním popárujem a zopnem štipcom na prádlo.Môj manžel má ponožky rôznych odtieňov šedej a keď sú mokré zle sa dávajú do párov.Keď vyberám prádlo z práčky.tak ich mám pekne spolu a nemusím hľadať pár a tak isto keď ich už suché ukladám.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
vema
Ja keď dávam prať ponožky,tak si ich pred praním popárujem a zopnem štipcom na prádlo.Môj manžel má ponožky rôznych odtieňov šedej a keď sú mokré zle sa dávajú do párov.Keď vyberám prádlo z práčky.tak ich mám pekne spolu a nemusím hľadať pár a tak isto keď ich už suché ukladám.
Super nápad, lebo ja po každom praní nevychádzam z úžasu, koľko ponožiek mám iba po jednom kuse.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

blcha
Mne super pomáha domáca piecka na chlieb - prídem v noci z roboty, samozrejme, nikto z rodiny sa neobťažoval nákupom - a raňajkovať chcú všetci, vytiahnem piecku, spím si a pečie sa mi chlebík... A to voňavé ráno !
Mňa zaujal ten chlebík, mohla by si napísať podrobnejšie. Manžel stále sníva o tej elektrickej domácej piecke na chlebík. Aké máš s tým skúsenosti. Kde si vzala recept? Je priložený? Pečieš podľa neho .....
Vďaka.
0 0
Fragaria Fragaria

Fragaria je offline (nepripojený) Fragaria

Zita5
Aj mojou záľubou je pečenie torty podobne ako Vlastička ....a nie malej ......ja proste len ,aby bolo toho dosť .
Ale chcem len pripomenúť , že v dnešnej dobe je v ponuke strašne veľa druhov tort.foriem ako sú autičká , tulipán,podkova,kvetinka , čísla .......a podobne . Ja keď sa dostanem do obchodu domác.potrieb, tak vždy idem domov s formou , ktorú ešte vo svojej zbierke nemám .
Tak toto poznám. Kolegyňa nechcela so mnou chodiť na nákup, lebo som v domácich potrebách strávila aj hodinu. A moje deti keď ma vidia , že nesiem nejakú formu alebo dózy neodpustia si poznámku " už ide šopholik". Koláčiky sú fajnučké tak si ich niekedy , keď ma chytí rapel napečiem, dám do dóz a šup s nimi do mraziaka. Keď príde neohlásená návšteva tak len vyberiem z mrazáka a poprípade dozdobím šľahačkou.Mňam , ale ste narobili chute kočky.
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Ja mám vo flaštičke s rozprašovačom čistú vodu. Keď dávam do mikrovlnky prihriať napr. buchty, cestoviny... postriekam ich predtým trochu touto vodou. Sú potom jemnejšie.
Zo starších manželových tielok (väčšinou má tie sieťované) si narobím vrecia na cibuľu... jednoducho tielko dolu zošijem a ramienka sú na zavesenie. Je to vzdušné a cibuľa mi tam nikdy nezhnije.
Mimochodom: priložte nejaký osvedčený recept na jednoduchú klasickú tortu.
Naposledy upravil Fany : 15.08.06 at 11:21
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Fany, torty nájdeš v Receptoch a nie v Domácnosti. Napr. tu:
http://www.porada.sk/t24058-torty-kt...ighlight=torta
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

Fany
Ja mám vo flaštičke s rozprašovačom čistú vodu. Keď dávam do mikrovlnky prihriať napr. buchty, cestoviny... postriekam ich predtým trochu touto vodou. Sú potom jemnejšie.
Zo starších manželových tielok (väčšinou má tie sieťované) si narobím vrecia na cibuľu... jednoducho tielko dolu zošijem a ramienka sú na zavesenie. Je to vzdušné a cibuľa mi tam nikdy nezhnije.
Mimochodom: priložte nejaký osvedčený recept na jednoduchú klasickú tortu.
my robime taku jednoduchu mňamku čo ma tvar ako torta z piskotov a jablk. jablka nastruham na hrubšom trelku a spolu so zlatym klasom, cukrom, skoricou uvarim. do kastrola (to je forma na pecenie!) ukladam vrstvy a necham stuhnut. potom vyklopim, polejem cokoladovou polevou a ozdobim.
a to s tým tielkom sa mi páči
0 0
malalulu malalulu

malalulu je offline (nepripojený) malalulu

Mne sa osvedčilo zbierať usušené prádlo tak, že si ho hneď skladám rovno zo šnúry. Nikdy ho nezbieram len tak, na ruku. Keď niekto hovorí, že má veľa žehlenia, tak v tomto prípade žehlenia je omnoho menej, prádlo sa nedokrčí a ušetrím čas.
(Ktosi sa raz pýtal, že čo robíme s tým ušetreným časom).
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Ja zase vypraté košele dávam na ramienko a tak ich suším.Jednak nezaberiem veľa miesta,nepokrčia sa a keď žehlím,tak mám už ramienko po ruke a niekedy ani nemusím žehliť,podľa materálu.
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

Sú aj recepty, aj hotové zmesy, aj si sama miešam, keď mám chuť. Ak kúpite múku za 10,- Sk, tak je to dokonca aj lacnejšie ako hotový chlieb z obchodu - a ešte aj vieš, čo ješ ! (Napríklad som zistila, že mnoho pekárov farbí chlieb karamelom alebo farbivom na tmavo, potom sa lepšie predáva, lebo ľudia si myslia, že je zdravší.)
Pre chlebových a pieckových maniakov je mnoho stránok, najmä v ČR.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
vema
Ja keď dávam prať ponožky,tak si ich pred praním popárujem a zopnem štipcom na prádlo.Môj manžel má ponožky rôznych odtieňov šedej a keď sú mokré zle sa dávajú do párov.Keď vyberám prádlo z práčky.tak ich mám pekne spolu a nemusím hľadať pár a tak isto keď ich už suché ukladám.
Nápad dobrý, ale ako odhlučníš práčku? Alebo dáš prať a ujdeš z domu? Veď tie štipce musia robiť "divokú"hodinku počas prania, nie?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Mne sa vidi prijemnejsie triedit a parovat ciste ponozky ako zostipcovavat spinave. A aj keby som chcela, nepodarilo by sa mi to na 100 %, pretoze chlapi su obycajne lajdaci, jednu ponozku daju do pradla, druha zostane pod postelou. Ale po case si kazda najde par.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

durisovad
Mne sa vidi prijemnejsie triedit a parovat ciste ponozky ako zostipcovavat spinave. A aj keby som chcela, nepodarilo by sa mi to na 100 %, pretoze chlapi su obycajne lajdaci, jednu ponozku daju do pradla, druha zostane pod postelou. Ale po case si kazda najde par.
Ja som myslela, že to len tí moji tak robia, a vidím, že to tak robia všetci chlapi bez rozdielu.A potom sa divia, že kde majú ponožku k páru.:p
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať