Zavrieť

Porady

macka bez opatery

Prisla ku mne poulicna macka. Zvykli sme si obe na seba. Po 3 mesiacoch porodila 4 macata (prezilo len jedno. Dve zlikvidovala kuna a jedno zmizlo az pred nedavnom) a to s matkou zije u mna vo dvore. Su volne, davam im len zrat. Maciatko ma podla vsetkych mojich prepoctov asi 3 mesiace a macka je opat vysoko kotna. Moj problem je v tom. Za tyzden odchadzam na 2 mesiace mimo domova a o macky sa nema kto starat. Male maca sa z dvora nepohne. Doteraz som ho krmila ja a matka macka, ktora mu nosila aj mysi. Mam dojem ze maca si nevie same chytit este mys. Skusala som im jeden den nedat zrat, aby si sli lovit, ale maca bolo stale pri mne a hladne. Co sa stane ked odidem? bude sa on starat jeho matka, ked uz bude mat dalsie macata? Uz ho ciastocne zavrhuje, aj ked mu este mys doniesla. Postara sa o seba sam? Mam z toho hlavu v smutku.
4 komentárov     zbaliť
misoft Postará. (väčšinou) a mača aj samo pochopí, že musí loviť....
A mimochodom .... to je kolobeh života v prírode... ak sa mača "nenaučí" - "pôjde". U divo žijúcich mačiek (v mestách) je to bežné. Tvoja chyba bola, že si prikŕmovala....

Ja tiež mám doma "najdúcha" - kocúrika, ktorý sa túlal okolo kontajnerov - teraz je doma a je to domáci mazlík
kopretinka škoda,že si nedala cicu vykastrovať......nemáš nikoho,kto by im doniesol jedlo?
RenaOrava na pravidelne nosenie veru nemam a moc nechcem s tym nikoho zatazovat.
kopretinka :-( nemáš žiadnu kamarátku,alebo niekoho,na koho sa dá fakt spoľahnúť? Veď granule netreba denne.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.