Zavrieť

Porady

Občianske zduženie

OZ, ktoré má pridelené okrem IČO aj DIČ:
Predpokladám, že :
- musí mať ŽL ?
- sa registrovalo na DzP na základe ŽL, alebo sa dá registrovať na DÚ aj bez živnostenského oprávnenia ?
- už nemôže viesť jednoduché účtovníctvo, aj keď nemá žiadne príjmy, ktoré by boli zdaniteľným príjmom ?
- musí podať nulové daňové priznanie a ÚZ aj keď neboli žiadne zdaniteľné príjmy , keď OZ je právnická osoba, ktorá má pridelené DIČ ?
Viem, že pokiaľ by OZ nemalo zdan.príjmy, môže viesť JÚ a nemusí za určitých podmienok podať DP z príjmu PO.

Mám z toho guláš, pretože dostalo sa mi do rúk "akože" účtovníctvo ( je to celé bordel ) občianskeho združenia, ktoré je založené v roku 2009 na MV SR. Hospodárka tohto klubu , v poradí už druhá, tvrdí, že OZ nemusí viesť účtovníctvo vôbec ( ja tvrdím, že pokiaľ nemá príjmy podliehajúce zdaneniu, musí viesť, alebo stačí mať jednoduché účtovníctvo, podľa zák.o účtovníctve a na výzvu DÚ musí podať DP ). Moja priateľka je v revíznej komisii tohto OZ a chcela by to dať do poriadku. Povedala mi o DIČ, že zistila, že klub je registrovaný - má DIČ až na došlej faktúre, ale o ŽL a registrácii na daň z príjmu nič nevie.
Prosím, vie mi niekto odpovedať na otázky, ak máte čas. Ďakujem veľmi pekne.
Ako to celé čítam, je to chaotické, ale...
Naposledy upravil Replasťačka : 17.10.18 at 11:30
4 komentárov     zbaliť
ivka70 skusila si preverit ICO na www.zrsr.sk?
Replasťačka Áno, v ŽR nie je uvedené a DIČ som zistila na finstate
Mila123 aký zdaniteľný príjem má oz?
Replasťačka žiadny
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.