Zavrieť

Porady

Čistenie klávesnice od farby

Zdravím, dneska jsem robil doma malovku nad PC niečim takýmto: https://potravinydomov.itesco.sk/gro.../2002006530695 a ked to zaschlo som si vsimol že na klávesnici mám pár takých bielych bodiek od toho.Je možné ten plast niečým umyť?Ďakujem.
Oliwa No tak si si vydezinfikoval klávesnicu... aspoň Ti tie písmenká nesplesnivejú... Nabudúce elektroniku pred "maľovkou" premiestniť, alebo aspoň niečím zakryť...
buchač Oliw

TY veríš niečomu takému, čo je vyššie popísané ?
Lebo ja veru nie...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

    afrikánka


    Pardon...nielen nápady, ale aj otázky
    37620983_241152599834398_8829800226194718720_n.jpg  

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    Tweety, Mária27, vlado 33, Ivane01
    Neužitočné (1)
    3

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    To nie je maľovka, ale dezinfekcia. Založená na chlóre. Tie biele bodky sú vybielená farba. Plast umyť môžeš, ale nič Ti to nepomôže Ak Ti to vadí, tak len nová klávesníca.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dáša_ so savom robím dosť často. Teda najčastejšie používam savo perex. ale sem tam aj toto. A neviem si celkom dobre predstaviť, ako odfarbí klávesnicu. Ale nevylučujem to úplne.
    Kabaka123 vybieli, takže odfarbí.... však môžeš vyskúšať, ak máš starú
    misoft Podľa toho, aký plast. Ak nejaký lacný - nafarbený pred vylisovaním - tak biele zostane, ak je to tmavý plast - nevybieli.
    lujza.j Vsetky sava.....rovnake zlozenie
    Dáša_ nemá každé rovnaký účinok. Odskúšané pri odfarbovaní oblečenia. Odfarbovala som to zámerne - kreatívne zámery
    lujza.j Jaj...ja do wc ...lejem to co je momentalne najlacnejsie...ked som kuk zlozenie..vsade rovnako
    Dáša_ odfarbovala som niečo v s perex. a úplne nahodou som zistila, že to velmi dobre odstranuje aj usadený vodný kamen vo wc
    lujza.j Ja to uz davno lejem do wc....ked som sa tu nastahovala,ze sa vysmari wc....som tam fukla savo a tralá...jak novy do kelu..sak to 15 rokov
    vicktor Savo existuje dezinfekcne, protiplesnove a "studnove" - asi nie su vsetky rovnake.
      zbaliť

    mr.dred je offline (nepripojený) mr.dred

    mr.dred
    Je zaujímavé robiť malovku savom proti plesniam, ale prečo nie...umazaná biela niekedy vybledne :-)
    Podľa mňa to už nevyčistíš. Klávesnica - PVC (poly vinil chlorid) + chlór = reakcia - nenávratná... no čo, budeš mať klávesnicu SEDEMBODKOVANÚ.
    Odfoť poškodené klávesy a napíš typ (zrejme ide o NTB) nejaké mám doma, stačí vymeniť tlačítka.
    buchač Je zaujímavé robiť malovku savom proti plesniam, ale prečo nie
    ================
    Poznáš stav stien pred maľovaním ?
    Stále platí :
    https://www.google.com/search?q=savo...t=firefox-b-ab

    Ze len dilino nezakryje to, čo je potrebné...tak to je už druhá vec.
    Ono sú tie valečky, čo vraj nespôsobia šiadnu škodu...ale jeden nikdy nevie.

    Čistenie klávesnice od farby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.