Zavrieť

Porady

Starobny dochodca a PN

Dobry den vsetkym,
mam starobneho dochodcu a k 7.8.2006 ochorel. Zaniklo mu nemoc.poistenie a ochranna lehota nie je ziadna, takze mu ja vyplacam nahradu prijmu 10 dni? A aky VZ sa pouzije.
Dakujem za radu.
Usporiadat
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
Jozef Mihál Pozri príspevok
Nárok na nemocenské už nemá (ochranná lehota neexistuje, keďže poberá starobný dôchodok). Nárok na náhradu príjmu počas prvých 10 dní PN však má.

Použije sa tzv. pravdepodobný denný vymeriavací základ, čiže 1/30-tina základu, z ktorého by sa platilo nemocenské poistenie.
Prosím Vás, platí tento príspevok p. Mihála aj v súčasnosti, teda vo februári 2007 - že starobný dôchodca má nárok na náhradu počas prvých 10 dní PN? Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

maturantka Pozri príspevok
Prosím Vás, platí tento príspevok p. Mihála aj v súčasnosti, teda vo februári 2007 - že starobný dôchodca má nárok na náhradu počas prvých 10 dní PN? Ďakujem.
Áno, platí.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Podľa § 2 zákona č. 462/2003 Z.z. zákona o náhrade príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca (ďalej len „zákon o náhrade príjmu“) sa za zamestnanca považuje a nárok na náhradu príjmu pri splnení ďalších podmienok má každý zamestnanec, ktorý sa považuje za zamestnanca podľa § 4 ods.1 zákona č.461/2003 Z.z. o sociálnom poistení (ďalej len „zákon o sociálnom poistení“) – bez ohľadu na to, či je alebo nie je povinne nemocensky poistený.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
ajobs Pozri príspevok
Je to v poriadku, nech v SP zízajú, veď im dáš nulový výkaz a nula je tiež číslo .
A v niektorých prípadoch: čím viac núl,tým lepšie.
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
Ďakujem pekne za potvrdenie. Dosť mi to pomôže.
0 0
lustav lustav

lustav je offline (nepripojený) lustav

Jozef Mihál Pozri príspevok
Nárok na nemocenské už nemá (ochranná lehota neexistuje, keďže poberá starobný dôchodok). Nárok na náhradu príjmu počas prvých 10 dní PN však má.

Použije sa tzv. pravdepodobný denný vymeriavací základ, čiže 1/30-tina základu, z ktorého by sa platilo nemocenské poistenie.
Mám otázku, či sa denný vymeriavací základ pre dôchodcu počíta pri každej PN zo zárobku v danom mesiaci, alebo sa môže vypočítať z predchádzajúceho roku, pričom použijem VZ pre nemocenské poistenie za prvých 7 mesiacov + predpokladaný VZ pre nemocenské poistenie za zostávajúcich 5 mesiacov a vydelím počtom dní(365)?
Ďakujem za pomoc.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Použite pravdep.denný vz.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať