Zavrieť

Porady

otec na materskej, práca a PN

Dobrý deň

Chcem sa spýtať ako je to z PN počas MD ak zároveň pracujem?
Čakám na schválenie materského od septembra 2018 ktoré mi zamietli, ale som sa odvolal a čakám na vyjadrenie Odvolacieho orgánu, zároveň pracujem na inú pracovnú zmluvu ( presne tak ako to umožňuje zákon ), no čo čert nechcel koncom októbra 2018 som si zlomil nohu.
Mám síce priplatené poistenie PN v Komerčnej poisťovni ako doplnok k úrazovej poistke ale tá mi peniaze nevyplatí pokiaľ nebudem mať papier zo sociálnej poisťovne o priznaní PN. Na PN budem až do konca roku 2018.
Som bohužiaľ jeden z tých oteckov čo ostali uzamknutý v nepochopiteľnom zamietaní nároku na materské ( rodičovské ) zo strany sociálnej poisťovne.

Moje otázky sú:

1. Mám vôbec nárok na poberanie PN z druhej pracovnej zmluvy?

2.A teda dostať potrebné papiere zo sociálnej poisťovne a dostať sa aspoň k peniazom z komerčnej poisťovne?

3.Alebo nedostanem peniaze ani zo sociálnej poisťovne ani z komerčnej poisťovne, a keďže budem PN viac ako 2 mesiace, logicky ani od zamestnávateľa keďže nepracujem?

Ďakujem všetkým za odpoveď
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Skontroluj si vyplatnu pasku, platis odvody do socialnej poistovne?
Palomy tam mám zdravotku a dane z pásky za 10 mesiac
veronikasad Je predpoklad, ze ti materske po odvolaní schvalia spätne? Z akeho dovodu ti ho zamietli?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Bohuzial, nemas narok na nemocenske, z druheho pracovného pomeru nie si nemocensky poistený

    K podmienkam poistneho plnenia z komercnej poisťovne sa vyjadrit neviem. Plnenie je viazane na poberanie nemocenského? Nestaci Potvrdenie o DPN?
    PetraBar Prosím Vás a má narok na DPN a zaplatenie prvých 10 dní od zamestnavatela?

    otec na materskej, práca a PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.