Zavrieť

Porady

Ako získať maximálnu podporu po ukončení RD?

Dobrý deň milí poradaci, chcela by som sa spýtať na môj prípad. Na materskú dovolenku som nastúpila v máji 2016 a dodnes som na rodičovskej dovolenke. V júni 2019 mi konci RD. Dovolenka mi bola prenesená 3,5 dňa z roku 2015 v roku 2016 mi vznikol nárok na 20 dní dovolenky.v roku 2016 tesne pred materskou som čerpala 7,5 dňa dovolenky lebo som bola v nemocnici a nechcela som byť PN. Koľko mi prosím zostáva dovolenky? Ako mam postupovať v júli 2019 aby som získala maximálnu podporu v nezamestnanosti? Pôvodná firma sa presťahovala do úplne iného mesta ďaleko od môjho bydliska, celu agendu robí nova mzdarka na ktorú ani nemám kontakt, neviem s kým mam prebrať celú moju situáciu. Veľmi by mi pomohla pomoc od Vás. Vopred ďakujem za každú radu.
17 komentárov     zbaliť
veronikasad Mala si počas RD príjem z dohody ?
veronikasad Budeš sama žiadať o ukončenie pracovného pomeru, alebo chceš získať nárok na odstupné ?
Biba32 Ahoj nie nemám príjem zo žiadnej dohody. A k teuhej otázke neviem ako mam postupovať aby to bolo pre mňa výhodné, v každom prípade majiteľ nevie kde je sever, nepozná zákony, ale dá sa s ním dohodnúť na ukončení. Stravné lístky ani odstupné nemal ani jeden jediný zamestnanec, ani ne prepláca dovolenky. Tak neviem co mam urobiť.
draik Po RD čerpať deň-dva dovolenky, ukončiť na základe dohody PP po tomto dni-dvoch, zvyšnú dovolenku si nechať preplatiť.
Biba32 Ďakujem veľmi pekne, urobím to presne takto.
Biba32 Ešte by som sa chcela spýtať, dieťa dovŕši 3 roky v sobotu na konci mesiaca, v pondelok je už 1.den ďalšieho mesiaca, nebude vadiť tento prechod mesiacov? Koľko mam vlastne dovolenky? Ci to už je jedno koľko je dní?
veronikasad Písala si, že zamestnávatel dovolenku neprepláca, tak ako je to vlastne ?
Biba32 Áno nepreplaca, on ide mimo pások ľuďom dáva do ruky a dovolenky priepustky, OCR ani PN nerieši.
veronikasad ako potom chceš dosiahnuť zvýšenie vymeriavacieho základu pre dávku v nezamestnanosti ?
veronikasad dokedy trvala materská dovolenka ? (presný dátum)
Biba32 Preto sem píšem neviem co mam robit, MD mi končila 4.1.2017
veronikasad Zbytočne ti budem radiť celý postup, keď ho tvoj zamestnávatel nebude akceptovať. Dávku v nezamestnanosti budeš mať vypočítanú z príjmu pred nástupom na MD. Dovolenka za rok 2016 sa ti krátiť nebude, v závislosti od veku máš nárok na 4 alebo 5 kal.týždňov.
veronikasad Pokial nebudeš mať ústretovú mzdárku, sama neurobíš nič.
ivka70 Ale urobi, da sa aj dat vypoved v aprili, VD skonci 30.6. a nahlasit ukoncenie RD 27.6., 28.6. bud nastupi do prace alebo vycerpa dovolenku. To spolu s preplatenim dovolenky bude prepocitane na 3 dni ako zaklad pre podporu.
veronikasad Ivka, pozri predchádzajúce komentáre, vraj im zamestnávatel dovolenku neprepláca - vypláca mimo mzdy
ivka70 Ale pri ukonceni PP inu moznost nema ako preplatit.
Biba32 Takže teraz mam co urobiť, dva mesiace pred koncom. RD dat výpoveď alebo sa dohodnúť so zamestnávateľom na rozviazani prác. Pomeru s tým ze vyčerpá 1 alebo dva dni dovolenky a potom výpoveď? Som z toho domotana. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ako získať maximálnu podporu po ukončení RD?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.