Zavrieť

Porady

vlhkost?

Zdravím, s priatelkou sme kupili maly domcek. Je to valkovy dom, zateplený polystyrenom a plastové okná. Nie je to najlepsie riesenie co som sa docital. V dome majitel nebyval, nekuril. My sme zacali kúriť a po dvoch dnoch zacali vlhnut steny, kondenzacia vody. Teplotu sme zvysili a snazime sa vetrat ale stale sa to rozsiruje. Je to len prvotna vlhkost kvoli tomu ze v dome sa nekurilo alebo preco? Dakujem za rady, som z toho zufaly.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  220870 je offline (nepripojený) 220870

  Remeselník,stavbár. 220870
  Pri nižšej teplote interiéru sa na omietkach neusadzuje nekondenzuje vlhkosť. V momente keď zvýšite teplotu tak vlhkosť sa začne usadzovať na chladnejších miestach. Môže to byť dočasné ale aj nie. Veľa záleží na tom ako bola urobená rekonštrukcia. Ja mám tiež dom z nepálenej tehly zateplený a nemám problémy. Len ja sa tomu rozumiem a viem čo mám robiť a ako to urobiť. Vychcanci čo robia domy na kšeft vedia viac zničiť ako urobiť. Musel by som to reálne vidieť.
  Martin96 Ak ste z okolia Prešova tak by sa dalo dohodnúť stretnutie a obhliadka. Je to ešte skoro, kúrime tretí deň, snažíme sa vetrať ale zdá sa nám že sa to zhoršuje, možno i preto že som sa snažil teplotu vytiahnúť vysoko, že je tam až horúco aby sa to odparovalo a následne vetrať.
  Ferdosondo Tretí deň je nič. Určite máte vysokú vlhkosť - treba kúpiť teplomer s vlhkomerom - veľa napovie. Momentálne sa zráža vlhkosť na studených múroch. Okrem toho je kopec vlhkosti v nevykurovaných múroch.Apropo vetráš tak, že otvárate okná na cca 5 - 10 minút dokorán, alebo celodenne?
  Martin96 ale myslíte že to je práve tým spojené že sa dlho nekúrilo, v podstate celú zimu až teraz pred 4-5 dńami sme začali. Lebo vlhkosť ak by prerazila cez múry tak to by trošku trvalo si myslím a nie za 3-4 dni aby bola tak viditeľná. Chodili sme na ohliadky 3 týždne, raz vo veľkom mraze, raz keď sa topil sneh a nič vlhké nebolo. Od kedy sme začali kúriť tak od podlahy sú mokré steny.

  pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

  pavol54
  Ak by boli steny podchladené tak rosný bod v stene by sa prejavil na celej stene a kúrením by už mal prestať, ak sa tá vlhkosť prejavuje len do určitej výšky treba riešiť s odborníkom izoláciu stien proti zemnej vlhkosti.

  chandler je offline (nepripojený) chandler

  chandler
  vlhkost tam je este z jesene, potom voda zamrzla a teraz sa roztapa. ak v tom dome aj byvate tak to bude trvat este dlho kym to bude ok. "snazit sa vetrat" nestaci, musite mat stale otvorene vetracky a kurit. ak tam nebyvate tak za tyzden by to mohlo byt ok. ale uplne dobre to bude az po lete.
  Martin96 Ďakujem všetkým pekne, už sa to znormalizovalo, mury odvlhli az na jeden roh ktorý pomalsie schne.

  sosak je offline (nepripojený) sosak

  sosak
  Martin96
  Chodili sme na ohliadky 3 týždne, raz vo veľkom mraze, raz keď sa topil sneh a nič vlhké nebolo. Od kedy sme začali kúriť tak od podlahy sú mokré steny
  ----------------------------------------------------------------------
  V dome sa nekúrilo. Vlhkosť a voda okolo základov bola zmrznutá v podobe ľadu. V tebou spomínanom topení snehu vo veľkom mraze bola v základoch domu bariéra zmrznutej vody a preto sa nič neprejavilo. Až keď ste zakúrili, postupne teplo prestúpilo do nižších polôh a ľad - bariéra sa roztopila a preto steny nasiakli. Zateplenie polystyrénom bráni vlhkosti odvetraniu do okolitého prostredia a drží sa na vnútornej strane stien.

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.