Zavrieť

Porady

predaj akcii, prosiiiim pomoooc :))

Dobry den. Potreboval by som poradit v takej to veci... Mam 3 spolocnosti, pricom spolocnost L vlastni akcie spolocnosti A a chce ich predat spolocnosti S. Kedze ide o moje spolocnosti tak ucelom predaja nie je dosiahnut zisk ale spravit to tak aby mi z tejto transakcie nevyplivali ziadne danove povinnosti.
Spolocnost L nadobudla akcie spol. A za istu nadobudaciu cenu C. V sucasnosti ale v uctovnictve uz maju inu uctovnu hodnotu, kedze tam vznikol ocenovaci rozdiel. Ja uvazujem takto, ak pred predajom preuctujem ocenovaci rozdiel z ucta 414 spat na ucet 061. a potom budem realizovat predaj tak kedze obstaravacia cena sa bude rovnat predajnej tak to bude danovo uznany naklad a tym padom zisk z transakcie bude 0. Mozem to takto zrealizovat? Je moje uvazovanie spravne?? Dakujem. Stevo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lubkka je offline (nepripojený) Lubkka

    Lubkka
    U nas je zauzivany nasledovny postup:

    - nadobudacia cena akcii je napr 1000sk = 561 / 061 (ak ide o zaknihovane akcie tak datumom zmenoveho vypisu od centralneho depozitara, ak o listinne tak datumom preberacieho protokolu)
    - rozpustenie ocenovacieho rozdielu 200sk = 414 / 061 (rovnakym datumom ako predchadzajuci zapis)
    - predajna cena 1000sk = 315 / 661 podla zmluvy o prevode akcii

    Ide o danovy naklad aj vynos.... vid § 19, 2, f (ak pravdaze pocas roka nebudes mat ine obchody s cennymi papiermi z ktorych by si dosiahol stratu)

    predaj akcii, prosiiiim pomoooc :))

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.