Zavrieť

Porady

úhrada z vlastného účtu

Neviete mi poradiť účtujem sro a konateľka firmy uhradila faktúru z vlastného účtu kreditnou kartou. Neviete mi poradiť ako by sme to mohli pojať do firmy. Dá sa to ešte opraviť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Asi by som si od nej vypýtala o tom doklady a dala by som to cez pokladňu - jej by som tým vrátila peniaze a aby to bolo úplne Ok, pýtala by som od odberateľa kópiu výpisu že im to prišlo z daného účtu a od osoby čo to uhradila čestné prehlásenie že je to jej účet, alebo tiež kópiu toho pohybu na jej účte o tom že to uhradila, ak bude ochotná ho dať.
    hmm?

    koalko je offline (nepripojený) koalko

    koalko
    No dobre tomu rozumiem, že konateľke vrátim preniaze, ale čo ďalej? Tá firma mi už ťažko vráti peniaze za tovar, aby sme to v zápätí uhradili z podnikateľského účtu. Alebo Ste to mysleli ináč?

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Myslela som to tak, že odberateľovi nič nehovorte, on má úhradu - ale z iného účtu - takže Váš záväzok je uhradený, ale z firmy peniaze neodišli, tak ich vyplatíte konateľke ako úhradu dotyčného záväzku - ale musí to mať riadny podklad - ako som hore písala, že ho zaplatila. A v účtovníctve si to odúčtujte nie na konateľku, ale na dodavateľa. dobre?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Tuším sa tu popreplietali pojmy odberateľ-dodávateľ. Ak konateľ zaplatí zo svojho, pre firmu to znamená záväzok voči nemu. Dobré je priložiť kópiu výpisu z jeho účtu ako dôkaz, že záväzok bol skutočne zaplatený.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Kreditnou kartou sa dajú uhradiť len hotovostné platby,nie normálne faktúry so splatnosťou.Takže sa jej to dá vyplatiť z pokladne-konateľka mala pri plateni dostať doklad o zaplatení hotovosťou.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    ak majú dodavatelia terminál nejedná sa o hotovosť, je to horror, mám takých a pripisuje sa to na účet! - takže žiadna hotovosť!

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    To je jasné že obchodníkovi sa to pripíše na účet,inde sa to nemá kam a z banky nedonesú hotovosť do obchodu.Ale obchodník vydá normálny pokladničný doklad ako pri platbe hotovosťou len je tam dole napísané platba kartou,č.karty je vyhviezdičkované a suma.Takže pre kupujúceho je to akoby hotovostný nákup.

    úhrada z vlastného účtu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.