Zavrieť

Porady

Ako postupovať pri strate technického preukazu ?

Poprosila by som radu, ako postupovať v probléme, ktorý mám. Nevieme nájsť malý technický preukaz od auta. Auto je napísané na môjho otca, ale používal ho môj brat. Otec ho kupoval v čase, keď si chcel auto kúpiť brat, ale v tom čase nemal na to financie. Otec zase nie je moc mobilný a nemá ani vodičák, tak sa to v tom čase takto vyriešilo - otec auto zaplatil a brat otca vozieval. Teraz brat zomrel a po čase, keď sme chceli auto začať používať, sme zistili, že medzi papiermi nie je malý technický preukaz, našli sme veľký technický aj všetky ostatné papiere, ale malý techničák nie. Čo je celkom záhada, lebo brat mal vždy v papieroch a dokladoch poriadok. ....Ide teda o to, ako dať papiere od auta do poriadku? Ja mám vodičák iba krátko a celkovo tieto papierové veci okolo auta vôbec neovládam. Čo je potrebné vybaviť a ako? Môže to celé riešiť niekto iný, alebo iba otec ako majiteľ auta? Ak by ste mi vedeli niekto fakt "polopate" vysvetliť, čo robiť, bola by som veľmi vďačná. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  buchač je offline (nepripojený) buchač

  Niektorí ľudia sú ako oblaky. Keď nevidím v debate ich nick, hneď je krajší deň. ...viac buchač
  Preštuduj si toto.
  https://www.minv.sk/?vymena-neplatne...ia-o-evidencii

  Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

  Žabinka
  a bolo vydané aj OEV časť I? pozri na veľký papierový, či je na ňom napísané Osvedčenie o evidencii časť II.. ak tam nie je napísané časť II, tak malé osvedčenie nebolo vydané (nepíšeš v ktorom období bolo auto kupované, malé osvedčenie sa nedávalo vždy)..
  ak to tam je napísané, postupuješ ako sa píše v priloženom buchačovom linku, vypíšeš čestné vyhlásenie o strate, malú žiadosť A5, priložíš PZP, ak nepôjde osobne vlastník na DI tak aj splnomocnenie na zastupovanie s overeným podpisom vlastníka,, zaplatíš správny poplatok.. to je všetko..
  Naposledy upravil Žabinka : 28.04.19 at 21:44

  Chobot je teraz online Chobot

  Chobot
  Záleží od toho, kedy bolo auto evidované. Od februára roku 2005 do roku 2010 bolo obdobie, že sa skončilo s vydávaním technického preukazu plus osvedčenia o evidencii, tzv. malého technického preukazu a prešlo sa na vydávanie iba Osvedčenia o evidencii vozidla - tzv. veľkého techničáku vo formáte A4. Malý techničák sa v tom období nevydával. Ak bolo evidované medzi rokmi 2005 - 2010, tak malý techničák ani nebol vydaný. Ja som mal z tohto obdobia auto a mal som len to veľké lajstro.

  Bolo to nepraktické, lebo po niekoľkých kontrolách a rokoch to vyzeralo ako šalátové vydanie. To bol asi aj dôvod, prečo minister Kaliňák zaviedol zase vydávanie 2 častí osvedčenia - Osvedčenie časť II (veľký techničák) a osvedčenie o evidencii časť I. (malý techničák).

  Pozri teda, čo je na tom veľkom techničáku a kedy bolo auto evidované. Ak je to doklad, ako na obr. 1, tak malý techničák ani nebol. Ak je ako na druhom obrázku a je tam že Osvedčenie o evidencii časť II., tak sa osvedčenie časť I - malý techničák stratil.

  Ak je to ten druhý prípad, že sa stratil, tak treba požiadať o vydanie duplikátu podľa návodu, ako napísal buchač.
  osvedcenie veľké.jpg  
  OE_II_predna_strana-malý obr.jpg  
  1/1

  Ako postupovať pri strate technického preukazu ?

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.