Zavrieť

Porady

Je v súlade so zákonom, ak archivujem všetky doklady z miezd len elektronicky?

Všetko mám len v PC, prevzatie výplatných pások, stravných lístkov a podpisové listiny, keď podpíšu zamestnanci, naskenujem a uložím do príslušného adresára. Musím fyzicky archivovať vo fascikli tie podpísané originály? Sa mi to vidí zbytočné.
Ďakujem
5 komentárov     zbaliť
Xanti A ked ti PC ukradnú?
A ked ti PC skolabuje?
Čo potom? Či máš robenú zálohu zálohy a ešte raz dalšej zálohy?
misoft Nuž.... ako sa to vezme.
Pre teba zbytočnosť. Ale! Ako sa spomínalo - "kľakne" ti PC, poškodí HDD - a všetko bude v pérdeli. Takže okrem toho čo máš v PC, potrebuješ aspoň minimálne DVE zálohy na iných médiach - ext.HDD, cloud. To za prvé.
Za druhé - ak ti príde kontrola - myslíš si že budú u teba sedieť a čumieť do monitora? Ani náhodou. A keď si rozmyslia, že chcú to vidieť v papierovej forme? Kde to potom zoberieš?
U daňovákov jeden nikdy nevie, čo za onú vypotia.
IvetaH zálohy mám. Len mi príde švihlé v dnešnej dobe tlačiť toľko papierov a ukladať.
No nič, zatnem zuby, vyberiem fascikel a pozakladám.
Pekný deň všetkým
veronikasad Co robis s tymi papierovymi dokladmi? Mne sa nechce skenovat, radsej ich zalozim do fascikla. Ked ta vyzve napr. Inšpektorát práce na kontrolu, PC im tam asi nechavat nebudeš.
IvetaH Tie originály mi idú na nervy, lebo keď sa ukončí mesiac, konateľ mi naskenované doklady podpísané zamestnancami pošle a originály mi donesie asi tak, keď má čas a ani nie v nejakom slede, donesie napr. marec a júl, druhý raz donesie január a október a mám pocit, že sa v tom stále hrabem a hrabem. A tak keby som nemusela držať originály, mám všetko v príslušnom mesiaci. A jasne, e na na kontrolu nikde nepredkladám PC, ale vytlačené doklady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

    MIRKA111
    Nuž zväčša im stačí kópia, to by si ešte opätovne vytlačila, ale mala som aj prípad, keď si súd dožiadal originály týchto dokladov, to by bol sken zbytočný...

    Je v súlade so zákonom, ak archivujem všetky doklady z miezd len elektronicky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.