Zavrieť

Porady

Prečo nereaguje wifi na tlačiarni ?

Máme doma tlačiareň Cacon, ktorá má wifi. Po inštalácii mi pekne tlačila (počítač je v kuchyni, tlačireň v pracovni). Prišli nám vymeniť wifi a odvtedy možem tlačiť iba cez kábel. Poraďte mi prosím, kde je asi chyba, bol tu aj pán, čo robil wifi a neprišiel na chybu. Nefunguje mi ani tlačenie z mobilu a to mi tiež fungovalo cez wifi. Urobila som aj odinštalovanie programu a aj znovu nainštalovanie a nepomohlo.Ďakujem za rady.
4 komentárov     zbaliť
ivka70 a nastavili ste tu novu wifi na tlaciarni?
rony Áno a dokonca aj ten čo doniesol tú novú wifi bol, lebo sme to reklamovali, nastavoval novú wifi a nevedel, kde je chyba.
misoft Tlačiareň Cacon ? Azda Canon. Aká tlačiareň - Canon má viacero typov a modelov. Stačí zadať ujovi Gúgeľovi otázku "Nastavenie bezdrôtového pripojenia tlačiarne Canon" a vyhodí výsledky - dokonca celý postup.
Ale už teraz by som konštatoval - iná IP adresa tlačiarne, router nenájde. Niektoré Canon-ky majú v menu aj nastavenie IP adtresy a DHCP (príklad https://oip.manual.canon/USRMA-2069-...etup_0023.html) a potom sa vždy pripojí, bez rozdielu, akú IP adresu jej router pridelí.
rony Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danno177 je offline (nepripojený) danno177

    danno177
    Uplne jednoducho to spravte, na tlačiarni dajte továrne nastavenia a cez soft Canon ju znova pripojíte na wifi, pre Vás ako užívateľa je to najjednoduchšie riešenie a aj najrýchlejšie. Niekedy sa to dá riešiť aj vzdialene, prípadne ak nepojde napíšte PM.
    rony Ďakujem za všetky rady. Musel sa modem úplne nanovo nastaviť. Ale už funguje.

    Prečo nereaguje wifi na tlačiarni ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.