Zavrieť

Porady

Dedičstvo po slobodnej tete

Moja slobodná teta bývala so mnou v spoločnej domácnosti v mojom rodinnom dome s adresou trvalého pobytu detto.Je už tri roky v dome opatrovateľskej služby. Ako je to s dedením v takomto prípade?
veronikasad spísala závet ?
EvaHa57 Závet ani darovaciu zmluvu nespísala.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Preštuduj si tu: dedenie v tretej skupine
    https://ficek.sk/dedenie-v-tretej-skupine-12836
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Teraz si za múdru...keď si odpísala odo mňa....???
    Tweety Vážne? Kedysi si drbal účtovníčky, že dávajú len nič nehovoriace §§, tak som dala zrozumiteľnejšiu odpoveď. Tou mínuskou si sebe nezostal nič dlžný ale hlavne, že si sa u..jil. Ešte vysvetli, v čom je neužitočný. Či na to už nemáš?
    buchač Vždy vás budem drbať...vždy.
    ...a odteraz si na tie vaše príspevky posvietim ešte lepšie, no vezmite jed.

    Tá mínuska ?
    To je za ten hlúpy komentár...ten prvotný.
    Kuwa...vy ste poniektoré neskutočné...prisámfakt, jak jebnuté...nie silno, ale bohovo presne.
    To doplnenie komentu ? Spýtaj sa svojho starého, kedy sa odbavil....možno si spomenie.

    Vysvetlenie ?
    To je už s vami tak zlé, že nepoznáte humor ? Lebo takto bol vedený komentár. Že si ho nepochopila...holt, nie môj problém.
    To fakt žijete len tými číslami ?
    Tak to je mi vás ľúto...
    Tweety Aký prvotný? nič som nemenila len doplnila, no už sa neguzli, my humor nemusíme mať,veď ty ho máš aj za nás a taký, čo niekedy ani humorom nie je.
    alaya1 buchac, tvoji blizki a susedia maju recht, ze existuje internet, o co su oni oslobodeni, ze sa odjebnes na nete, skryty za nickom na cudzie zeny....ale kazdy len tak, na koho si trufne.
    buchač alaya1 (Včera 23:57) buchac, tvoji blizki a susedia maju recht, ze existuje internet, o co su oni oslobodeni, ze sa odjebnes na nete, skryty za nickom na cudzie zeny....ale kazdy len tak, na koho si trufne.
    ==================
    Never tomu...statočne poddžubnem aj do svojich blízkych...a aj do susedovcov.
    ....a oni mi to náležite oplatia.

    Pozri sem a pozri sa na to takto.
    Ja za to nemôžem, že vy dve = ty a tweety ste v podstate iné (také sa nazývajú netykavky)...dokonca až famózne iné.

    Zaujímavé je, že iné nicky - ženy sa nedurdia, skôr sa zasmejú a vrátia mi požičané.

    P.S.:
    ...fujtajbl...že odjebneš ?
    To sa ako vyjadruješ, sa nehanbíš ?
    Že ja som hrubý, to je iné...ale ty ??? No neverím, dokonca ešte k tomu aj veriaca.
    Takže ráno pred robotou hajde na spoveď....
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Druhá hlava...od § 473 Občianskeho zákonníka

    Ak nebol spísaný závet, dedenie bude podľa § 475 - dedenie v tretej skupine

    annova je offline (nepripojený) annova

    annova
    Ak nežije žiadny z rodičov, dedia rovnakým dielom jej súrodenci a tí, ktorí žili s poručiteľom najmenej po dobu jedného roku pred jeho smrťou v spoločnej domácnosti a ktorí sa z toho dôvodu starali o spoločnú domácnosť alebo boli odkázaní výživou na poručiteľa.
    Dedičia v tretej skupine zákonných dedičov dedia všetci rovnakým dielom. Súrodenci dedia v tretej skupine po poručiteľovi priamo.

    Čiže bude dediť i tvoja matka/otec a ak bolo súrodencov viac, tak všetci čo žijú. Ak už nežijú tak dedia ich deti.
    marjankaj "Ak už nežijú tak dedia ich deti. "
    V zákone je: (2) Ak niektorý zo súrodencov poručiteľa nededí, nadobúdajú jeho dedičský podiel rovnakým dielom jeho deti.

    Súrodenci môžu dedičstvo aj odmietnuť.

    Dedičstvo po slobodnej tete

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.