Zavrieť

Porady

Zabudnutá faktúra z roku 2018

Dobrý deň,

tento mesiac nám prišiel jednostranný zápočet, kde sme zistili, že nemáme zaevidovanú (ani zaplatenú) došlú faktúru s DPH za december 2018. Skoro ma piclo, keď som to zistila. Celý rok nám spoločnosť neposlala ani jednu upomienku alebo aspoň mail, že u nich máme záväzok. Základ dane je cca 4000€, čo nie je veľmi významná suma pre našu firmu (pohybuje sa to v rozmedzí 0,4-0,8%).

Čítala som rôzne články aj príspevky na tejto stránke a vyšlo mi z toho, že by som mohla zaúčtovať do tohto roku ako náklad bežného roka bez odpočtu DPH. Ale keďže to súvisí s minulým rokom, pravdepodobne by sa malo spraviť dodatočné DPPO. To som ešte nerobila, takže v tom mám chaos.

Môžem to zaúčtovať do tohto roku, alebo sa dodatočnému DPPO nevyhnem? Ak nie, mohli by ste mi napísať nejaký postup, ako to opraviť a poslať správne?

Ďakujem krásne za každú radu.

P.S.: Prosím, nepíšte mi tu o tom, že by som to mala vedieť. Stále sa učím a celý život budem. Aj tak som už dostatočne zdeptaná
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak vám bola doručená v roku 2018, zaúčtovať ju môžete do r. 2019 ale odpočet dph už nie je možný. Jedine, že by ste podali DDP k dph za dec.2018.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Denisa187 Dobre, takže zaúčtujem DF bez DPH 501/321, pre istotu s poznámkou, aby som nezabudla a nemala v tom zase chaos. Ďakujem
    Soňa K Ak neuplatníš DPH ani v dodatočnom DP, tak je to podľa mňa nedaňový výdavok v roku 2019.
    Denisa187 Tiež som nad tým uvažovala. Dám to na nedaňovú 501. O DPH ani neúčtujem, či?
    marjankaj Takže dph ani nezaplatíš(nezapočítaš)? Aspoň ušetríš
    Denisa187 Ak mám nárok na vrátenie DPH, tak môžem ale nemusím podať dod. DP k DPH.

    A pravdupovediac, chcela by som sa vyhnúť dod. DPPO
    marjankaj S tebou je asi radosť spolupracovať.
    Denisa187 Všetko konzultujem s konateľom. Chcela som len pomoc.
    marjankaj Hlavne konzultuj s dodávateľom, ak mu chceš zaplatiť iba základ bez dph.
    Denisa187 V poriadku. Vďaka.
    Soňa K Bavíme sa o dodatočnom uplatnení DPH a účtovaní do nákladov, nie o tom, že nezaplatíš dodávateľovi. Ak sa rozhodneš podať dodatočné k DPH, tak jasné, že účtuješ o DPH, veď Ti ju DÚ vráti. A dodatočné k DPPO podávať nemusíš, môžeš účtovať do nákladov v roku 2019.
    jasa suhlas
      zbaliť

    Zabudnutá faktúra z roku 2018

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.