Zavrieť

Porady

Preplatok RZZP za rok 2018 a daň

Prvý-krát vidím preplatok SZČO z RZZP vrátený nezdanený. Na FS som našla len pokyny o tom, že by ZP mala vrátiť už zdanený - a v tom prípade sa nič v DP nerieši.
že zadať to teraz do príjmov (a do akých vlastne) ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zrejme ide o poistné zaplatené bez právneho dôvodu, ktoré ZP vracia nezdanené. Ide o ostatný zdanitelný príjem.

    PS : Ak o preplatok požiada SZČO v priebehu zdaňovacieho obdobia, účtujem ho ako storno výdavkov v členení poistné.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R nie nejde o takýto preplatok .... a doteraz vždy zdaňovali, tak že či nejaká novinka? a chcú nás milo prekvapiť (súbeh szčo+štát)
    veronikasad Cely preplatok bol bez dane, alebo len cast?
    Katy a R normálne všetky preddavky platené presne, podľa predpisu - mínus skutočné poistné (vypočítané) ... a ten rozdiel celý vyplatený. Veď preto sa čudujem a sem píšem - lebo každý rok doteraz to bolo zdanené. (VšZP)
    veronikasad SZČO mal dohodu alebo riadnu PZ ? Mne z toho vychádza predsa len poistné zaplatené bez právneho dôvodu. Mám tiež klientku, ktorá mala v roku 2018 dohodu, platila preddavky z minima a vrátili jej vysoký preplatok (nevidela som RZZP či bol zdanený - ZP Dôvera) a od 1.1.2019 už neplatí preddavky z minima, ale zo skutočného VZ príjmu SZČO, Príjem na dohodu je len 200€ mesačne.
    Katy a R veronika - veď len zopakujem - roky predtým to má podobne - ale vždy preplatok zdanili - tak ako sa píše aj na stránke FS. Len toto posledné nie! Všetky preddavky boli platené presne podľa predpisu vypočítaného v predch RZZP. anilen cent viacej☺ keby to bolo poisté bez právneho dôvodu, žeby platila ako tvoja klientka z min VZ - tak sem ani nepíšem. - ale vieš skontrolovať to spomenuté RZZP od Dôvery? - len pre zaujímavosť. A môžeš poradiť klientke - nech si v EP skontroluje každý mesiac skutočný predpis, má to presne vyčíslené (nemusí mať každý mesiac rovnaký) - nech zbytočne navyše nič neplatí
    veronikasad Neviem či bolo zdanené, videla som zatial len výpis. U teba bol subeh viac rokov a preddavky z podnikania neboli platené z minima ale zo skutočného VZ ?
    Katy a R áno
    veronikasad Dám ti vedieť či to bolo zdanené u Dôvery.
    veronikasad Katy, klientka mala ten preplatok z Dôvery zdaneny.
      zbaliť
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    Kontaktuj jeho zdravotnú poisťovňu a upozorni ich na to, že nevykonali zrážkovú daň.
    Katy a R vďaka - ale ozaj nevidím dôvod, prečo by som to robila - ich chyba.
    Antonia Jendrišáková Urobia RZZP nanovo a zdania. Mala som takýto prípad vo VšZP.

    Preplatok RZZP za rok 2018 a daň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.