Zavrieť

Porady

Tehotenstvo a zmluva postavená na základe zástupu inej zamestnankyne

Dobrý deň,

obraciam sa na vás s prosbou o radu. Už 4 rok pracujem v súkromnom školskom sektore. Pracovnú zmluvu mám na dobu určitú a to z dôvodu, že posledné 2 roky mám dohody k zmene pracovnej zmluvy z dôvodu zástupu počas MD 2 kolegýň.

Znenie dohody je nasledovné:
Pracovný pomer dohodnutý na dobu určitú, na zastupovanie zamestnanca os. č. 1 počas MD, najdlhšie však do 31. 08. 2019 sa od 26. 08. 2019 mení na dobu určitú, na zastupovanie zamestnanca os. č. 2 počas MD, najdlhšie však do 31. 08. 2020.

Z dôvodu personálnych zmien sa zamestnanec s os. č. 2 sa vracia do práce a nastupuje teda 01. 04. 2020.
Teda asi budem musieť čakať za zmenou dohody k pracovnej zmluve(čo sa u nás deje aj s 2 mesačným meškaním).

Problém je v tom, že si platím dobrovoľné pripoistenie k PN. Nechcem aby moje pripoistenie bolo 2 roky platené zbytočne a to tým, že ma vyhodí.
Kedy teda oznámiť zamestnávateľovi tehotenstvo. Zo skúsenosti viem, že pri takejto situácií iných kolegyň sa dočkali predčasného ukončenia pracovnej zmluvy a išli na úrad práce.

Ako postupovať ďalej....??

Veľmi pekne ďakujem za vaše rady a postrehy,

Pekný deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Tehotenstvo a zmluva postavená na základe zástupu inej zamestnankyne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.