Zavrieť

Porady

Registračná pokladňa

Potrebujeme kúpiť registračnú pokladňu, naskytla sa nám možnosť kúpy od subjektu, ktorý túto používal v roku 1996 a od vtedy nie. Je možné túto pokladňu používať teraz vzhľadom na predpisy v súčansnosti? Nie som znalá v predpisoch o RP, tak by som poprosila o pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivab je offline (nepripojený) ivab

    ivab
    Práveže neviem, teraz som sa to dozvedela a neviem o nej zatiaľ nič. Nie všetky je možné použiť?

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Ja si myslím, že väčšinu je možné použiť. U niektorých sa však budeš musieť potom vysporiadavať s menšími problémami, ktoré sa však dajú poriešiť. Napríklad kvôli halierovému zaokrúhľovaniu bolo treba na niektorom type dokúpiť novú eprom-ku, na inej Ti možno nebude vyhovovať systém zliav a budeš ich musieť riešiť možno nejako inak, akoby si potrebovala...

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Zisti si aký je to typ pokladne...presný názov. Potom choď na Daňový úrad pod ktorý spadáš a oni majú vo svojom systéme zoznam všetkých pokladníc na ktoré dajú súhlas k používaniu (pri prideľovaní DKP). Pri prihlasovaní na DÚ potrebuješ aj certifikát z pokladne.
    Ja by som potreboval zistiť, či potrebujem 2 registračné pokladne ak idem predávať na trh dámsku konfekciu. Budem mať totiž 2 stánky a neviem, či mi stačí v druhom stánku vypísať paragon

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    ja by som Ti odporučila mať dve RP. Viesť osobitne dve tržby. Neviem či by si pri kontrole obstál, že má jednu pokladňu. Paragón sa vystavuje vtedy, keď je RP v oprave ako náhradný doklad.

    Registračná pokladňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.