Zavrieť

Porady

Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Pochváliť
veronikasad
IVEB
no už to ide
Ak sa ti podarilo stiahnuť tlaciva, priloz ich prosim na Poradu
Žiadosti pre zamestnávateľov (vrátane SZČO, ktoré sú zamestnávateľmi), ktorí museli svoje prevádzky zatvoriť na základe rozhodnutia Úradu verejného zdravotníctva SR.
Naposledy upravil Žabinka : 06.04.20 at 09:52
4 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Pochváliť
Spustené by mali byť v pondelok 6. apríla od 12.00 hod pre zamestnávateľov a podnikateľov, ktorí museli v marci povinne zatvoriť svoje prevádzky. Pre druhú skupinu podnikateľov (zamestnávateľov a SZČO), ktorá svoje prevádzky zatvoriť nemusela, no poklesli jej tržby, bude formulár žiadosti dostupný od stredy 8. apríla.
1 0
Monča Monča

Monča je offline (nepripojený) Monča

Pochváliť
Toto riešim aj ja, lebo podľa tej činnosti, ktorú vykonávame, musíme byť zatvorení a podľa IČO mi vyhadzuje činnosť, na ktorú ani nemáme živnosť, predmet podnikania je dávno zrušený a navyše podľa tejto činnosti zatvorení nemusíme byť. Už som písala aj na štatistický úrad, že chcem požiadať o zmenu kódu hlavnej ekonomickej činnosti, no zatiaľ žiadna reakcia. Píšem tam tú činnosť, z ktorej mám príjmy a ktorú uvádzam aj v daňovom priznaní. Tak uvidíme ...
1 0
Monča Monča

Monča je offline (nepripojený) Monča

Pochváliť
Citujem:
"POZOR!
Nárok na príspevok má SZČO iba vtedy, ak bola povinne alebo dobrovoľne nemocensky a dôchodkovo poistená v období do 31. marca 2020 a poistenie jej trvá aj po tomto dni, alebo čerpá tzv. odvodové prázdniny.
Nárok na príspevok nemá SZČO , ktorá má súbežne uzatvorený pracovný pomer, alebo SZČO, ktorá má zrušenú alebo pozastavenú živnosť."
1 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Pochváliť
Narok maju ti,ktori si platia odvody na Slovensku
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
zlatka.b
Preklikala som tlačivá a a prílohy, ale nedočítala som sa o forme podania žiadosti. Je možné to podať aj inak ako cez e-slovensko elektronickým podpisom ? Lebo poznám x živnostníkov, ktorí toto urobiť nebudú vedieť, nemajú elektronické občianske, s daňovým úradom komunikuje ich účtovník na plnú moc alebo sám živnostník cez dohodu. Ak nemá elektronický občiansky, má inú možnosť odoslať žiadosť ?
dole na stranke vykricnik - poslat emailom - su tam aj emailove adresy prislusnych upsvar
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pochváliť
veronikasad
Žabinka
veronikasad
IVEB
no už to ide
Ak sa ti podarilo stiahnuť tlaciva, priloz ich prosim na Poradu
Žiadosti pre zamestnávateľov (vrátane SZČO, ktoré sú zamestnávateľmi), ktorí museli svoje prevádzky zatvoriť na základe rozhodnutia Úradu verejného zdravotníctva SR.
Ahojte, vie niekto prosím upraviť ten výkaz, aby sa dalo do neho vpisovať ? Mne píše že je len na čítanie, dcéra mi tvrdí že jej sa dá do neho vpisovať ... resp. ako si ten súbor upravím sama v PC

Nezobrazuje prílohy od Zabinky, tento výkaz potrebujem
https://www.porada.sk/attachment.php...3&d=1586169977
Vyriešené - poradil priatel na telefon.

Otvoriť tabulku a dať Uložiť ako na plochu PC. Po otvorení na ploche sa dá do tabulky vpisovať.
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Pochváliť
IVEB
A nedám pokoja ak , podám žiadosť v utorok odvody za marec nemusím mať uhradené ak je to posunuté na júl?
posunuté iba v prípade, že pokles tržieb bude viac ako 40%,
https://www.socpoist.sk/kto-a-ako-si...dov/68337s#10b, poistné za 3/2020 je potrebné doplatiť do 31072020 , ak splňate podmienky
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pochváliť
Žabinka
ako chápete vo výkaze SZČO okno: Celková tržba za predchádzajúce obdobie podľa účtovníctva:..........
SZČO použije na výpočet poklesu tržby metódu 2. - Porovnáva sa priemer tržby v roku 2019 (t.j. 1/12 tržieb za rok 2019) s tržbou za vykazovaný mesiac - oprávnení sú iba tí, ktorí vykonávali zárobkovú činnosť celý rok 2019.
neviem, či celkovou tržbou sa rozumie len tá 1/12, alebo celá tržba za 12 mesiacov..
Výkaz som ešte nerobila, pozerala som prázdny - uvedieš tam mesačnú tržbu = 1/12 ročnej
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Pochváliť
Žabinka
ako chápete vo výkaze SZČO okno: Celková tržba za predchádzajúce obdobie podľa účtovníctva:..........
SZČO použije na výpočet poklesu tržby metódu 2. - Porovnáva sa priemer tržby v roku 2019 (t.j. 1/12 tržieb za rok 2019) s tržbou za vykazovaný mesiac - oprávnení sú iba tí, ktorí vykonávali zárobkovú činnosť celý rok 2019.
neviem, či celkovou tržbou sa rozumie len tá 1/12, alebo celá tržba za 12 mesiacov..
tá 1/12 - tak, ako píšu v tej možnosti 2
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Pochváliť
Žabinka


Tie dva podčiarknuté termíny ma mýlia..
no ja by som k tomu - že môžeš použiť len možnosť prvú (tam sa porovnávajú rovnaké mesiace 2019 a 2020) a tretiu. Prvú nechceš použiť (je nevýhodná) ... takže len tá tretia ti ostáva. Porovnáš tohtoročný február s marcom ☺
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
veronikasad
Ahojte, ktorú žiadosť o poskytnutie fin.príspevku pre SZČO posielate ?

- Realizácia v zmysle opatrenia č.2 alebo
- Realizácia v zmysle opatrenia č.2b

Mám dve tlačivá, jedno som sťahovala dávnejšie, neviem ktoré teraz platí ....
ved si stiahni aktualne ... ziadost ma v nazve 2 - je aktualizovana a vykaz ma 2B v nazve
1 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Pochváliť
Spustené to síce je , ale ja to neviem otvoriť. Píše že súbor je poškodený a nedá sa otvoriť. Vie to niekto otvoriť?
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Pochváliť
no už to ide
0 0
sattelitka sattelitka

sattelitka je offline (nepripojený) sattelitka

Pochváliť
a čo s podnikateľmi ktorí majú špecifické prípady? dovolať sa tam nedá (zatiaľ v kuse obsadené), neni nejaký link kde písať otázku ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pochváliť
IVEB
no už to ide
Ak sa ti podarilo stiahnuť tlaciva, priloz ich prosim na Poradu
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Pochváliť
žiadosti szčo - bez zamestnancov od stredy 12.00
Naposledy upravil hanelie : 06.04.20 at 10:16
0 0
sattelitka sattelitka

sattelitka je offline (nepripojený) sattelitka

Pochváliť
chcem sa spýtať to SK NACE:
treba vyplniť podľa štatis.úradu - vyhľadania si podľa IČO ? alebo podľa skutočne vykonávanej, pretože veľmi často sa stáva že podnikateľ vykonáva úplne inú činnosť ako mu priradili v štatist.úrade.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Pochváliť
podľa prevažujúcej činnosti - to čo sa uvádza v DP
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.