Zavrieť

Porady

0REON0 0REON0

0REON0 je offline (nepripojený) 0REON0

Pochváliť
ide o to ze jedna pracovnicka z callcentra mi povedala ze ked som mal PN tak nemam narok lebo som uz jeden statny prispevok cerpal, a druha pracovnicka mi povedala ze mozem si dat aj za marec a plati to aj ked som mal PN a ked som spomenul ze jej kolegyna mi povedala ze nevztahuje sa na PN pretoze to bola statna pomoc tiez mi povedala ze PN sa nepovazuje za statnu pomoc a asi si musela zle precitat tabulky, za statnu pomoc sa povazuju napr dotacie. Takze neviem no nikde sa to nepise inak vsetko splnam aj ked porovnavam trzbu za marec 2019. A ide o to ze za April by som nemal problem kedze som uz neni PN a nie je praca inak mam prevazujuca cinnost vyroba ostatnych vyrobkov z kovu.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Pochváliť
SZČO platí odvod do SP aj do ZP. Splní všetky podmienky na dotáciu z dôvodu poklesu tržieb. Avšak nedopatrením nezaplatil odvody do ZP za 12/2019 do 1/2020 až po upozornení zo ZP a tak to uhradil až 10.3.2020. Podotýkam , že odvody za 01, 02/2020 mal už v tom čase zaplatené. Má alebo nemá nárok na dotáciu z dôvodu poklesu tržieb? Ak nie bolo by to príliš tvrdé a nespravodlivé.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Pochváliť
IVEB
SZČO platí odvod do SP aj do ZP. Splní všetky podmienky na dotáciu z dôvodu poklesu tržieb. Avšak nedopatrením nezaplatil odvody do ZP za 12/2019 do 1/2020 až po upozornení zo ZP a tak to uhradil až 10.3.2020. Podotýkam , že odvody za 01, 02/2020 mal už v tom čase zaplatené. Má alebo nemá nárok na dotáciu z dôvodu poklesu tržieb? Ak nie bolo by to príliš tvrdé a nespravodlivé.
kedy žiadal / bude žiadať o dotáciu ako szčo?
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Pochváliť
Ešte nežiadal
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Pochváliť
IVEB
Ešte nežiadal
ku dňu žiadosti musí mať zaplatené poistné (staré)
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Pochváliť
Kedy sa to menilo? Minulý týždeň pri vypisovaní tlačiva som si všimla dátum k 29.2.2020 preto som bola znepokojená
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Pochváliť
Pozerám práve stránku pomahame ludom a tam už ten dátum nie je
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Pochváliť
IVEB
Kedy sa to menilo? Minulý týždeň pri vypisovaní tlačiva som si všimla dátum k 29.2.2020 preto som bola znepokojená
na veľký piatok mal školenie dr. Mihál a ten to spomínal....
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Pochváliť
A teda ešte dúfam , že nie je podmienka platenia do fondu zamestnanosti / čo je u SZČO dobrovolné/
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Pochváliť
IVEB
A teda ešte dúfam , že nie je podmienka platenia do fondu zamestnanosti / čo je u SZČO dobrovolné/
a to máte odkiaľ??? určite nie
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Pochváliť
Nikde som, to nečítala to už sa len preventívne pýtam , lebo oni to každú chvíľu menia , už som z toho na nervy
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Pochváliť
A nedám pokoja ak , podám žiadosť v utorok odvody za marec nemusím mať uhradené ak je to posunuté na júl?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Pochváliť
IVEB
A nedám pokoja ak , podám žiadosť v utorok odvody za marec nemusím mať uhradené ak je to posunuté na júl?
posunuté iba v prípade, že pokles tržieb bude viac ako 40%,
https://www.socpoist.sk/kto-a-ako-si...dov/68337s#10b, poistné za 3/2020 je potrebné doplatiť do 31072020 , ak splňate podmienky
1 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Pochváliť
áno splnam
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Pochváliť
Tak môžem mať odklad platenia aj príspevok súčasne?
0 0
lducova lducova

lducova je offline (nepripojený) lducova

Pochváliť
Môže si podať žiadosť aj živnostník, ktorému poklesli tržby no vedie iba daňovú evidenciu?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pochváliť
lducova
Môže si podať žiadosť aj živnostník, ktorému poklesli tržby no vedie iba daňovú evidenciu?
z danovej evidencie nevieš zistiť pokles trzieb?
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Pochváliť
A čo má spôsob vedenia účtovníctva s nárokom nerozumiem , veď daňová evidencia je skoro to isté ako JÚ len sa tam nerobí uzávierka a výkazy .,vždy je to o príjmoch a výdavkoch
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Pochváliť
len že či už niekto dostal tú dohodu? či ešte je skoro?
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Pochváliť
ako chápete vo výkaze SZČO okno: Celková tržba za predchádzajúce obdobie podľa účtovníctva:..........
SZČO použije na výpočet poklesu tržby metódu 2. - Porovnáva sa priemer tržby v roku 2019 (t.j. 1/12 tržieb za rok 2019) s tržbou za vykazovaný mesiac - oprávnení sú iba tí, ktorí vykonávali zárobkovú činnosť celý rok 2019.
neviem, či celkovou tržbou sa rozumie len tá 1/12, alebo celá tržba za 12 mesiacov..
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.